Vaade Molenbeeki linnaosale Brüsselis 2015. aasta 16. novembril. Parasjagu otsitakse Pariisi terrorirünnaku kahtlusaluseid, kelles mitmed elasid varem siin. Foto: Scanpix

Belgia riikliku ringhäälingu RTBFi ja liberaalse ajalehe Le Soir' tellitud uuringu valguses usub kaks kolmandikku vastanutest, et "Belgias on liiga palju immigrante" ning 77 protsenti nõustuvad konstateeringuga, et "me ei tunne end täna enam nagu kodus."

Eriti teravalt tunnetavad just üle 65 aasta vanused belglased ehk 84 protsenti neist, et toimunud on migrantide ja pagulaste "invasioon", vahendab Breitbart.

Rahvusringhääling ütles prantsuse keelt kõnelevate belglaste seas teostatud ulatuslikku uuringut kommenteerides, et rahvastik on muutumas "üha ksenofoobsemaks."

Nad märgivad, et "tulemused tõstatavad palju küsimusi, kuid paljastavad ühiskonna, mis on täis hirmu ja tõrjuvat suhtumist erinevuse suhtes."

Küsitluse korraldajad on täheldanud "tõelist moslemite-vastast paranoiat, mis on omandanud patoloogilise mõõtme."

Nimelt leiab 74 protsenti vastanutest, et "islam ei ole salliv religioon" ning 60 protsenti usuvad, et niivõrd paljude moslemite viibimine nende keskel kujutab endast ohtu rahvuslikule identiteedile.

Nagu selgitab oma kodulehel küsitluse läbi viinud organisatsioon "See pole kriis" (Ceci n'est pas une crise), on nende missiooniks asendada "rahvuslike, hõimumeelsete, ksenofoobsete, suletud ja piiride-nostalgiat [põdevate]" inimeste Euroopa sellisega, mis on muuhulgas "kosmopoliitne, kaasav, avatud ja hindab erinevust."

Kolumn: kuidas teha "rahureligiooniga" rahu?