Eile maeti Suurbritannias ilma surmajärgse kohtuliku ekspertiisi ja toksikoloogilise uuringuta pisike Alfie Evans, kelle lahkumise põhjus võib seetõttu jääda saladuseks.

Briti kõrgema kohtu kaudu üritas veel viimasel hetkel väikelapse surnukeha uurimist saavutada advokaat John Allman, kirjutab LifeSiteNews.

Mäletatavasti suri Alfie 28. aprillil Liverpooli lastehaiglas neli päeva pärast hingamisaparaadi ootamatut eemaldamist.

Nagu kirjutas Itaalia ajaleht La Nuova Bussola Quotidiana, manustati väikelapsele kaks tundi enne surma nelja "ravimit", mis poisi perele lähedaste allikate sõnutsi kujutasid endast "süste".

Liverpooli koroner André Rebello kinnitas aga Allmanile, et Alfie suri "loomulikul põhjusel", mille kohta oli väljastatud ka vajalik meditsiiniline tunnistus, ning seetõttu polnud tema hinnangul koroneri ehk vägivaldsete surmajuhtumite ametliku uurija sekkumine põhjendatud.

Allman ei olnud koroneri vastusega siiski nõus ning tõi esile, et poiss oli alles elus, kui eksperdid juba prognoosisid, kuidas ta sureb – ning et tänaseni on selgusetu, mis oli tema "diagnoosimatu tõbi".

Sellele lisandus "nelja ravimi" lugu ning Allmani arvates vabastanuks lastehaigla töötajad kahtlustest vaid asjakohane lahang.

"On üsna tõenäoline, et Alfie lahangu tulemusel avastatakse, et … surm saabus loomulikel põhjustel," kirjutas Allmann koronerile.

"Kuid ma olen teadlik kuulujuttudest ja samuti vandenõuteooriatest, mis esitavad postulaadina pigem õnnetusjuhtumi (nt surma, mis leidis aset Alfiele hea enesetunde tagamiseks tehtud ülepingutatud analgeesia soovimatu kõrvalmõjuna) või isegi (nagu ma kahjuks teile meenutama pean) mõrva.

Toksikoloogiline raport võiks selgitada, millisel määral – kui üldse – Alfiele enne surma antud ravimid tema elu võisid lühendada. See omakorda võiks vabastada kahtlustest need vaesed meditsiinitöötajad, keda erinevad vandenõuteoreetikud – kuni teie uurimine tõe päevavalgele toob ja keelepeksu kummutab – kalduvad hoolimatult süüdistama mõrvas."

Alfie Evans 24. aprillil ema süles pärast hingamisaparaadi küljest eemaldamist. Foto: Facebook