Lapsuke tänaval trahviga riskimas. Foto: Zinkevych, Bigstockphoto.com

Kõikjal Ameerika Ühendriikides võtavad linnad vastu seadusi, millega keelatakse pakkuda varjualust ja toidupoolist tänavale jäänud inimestele.

Näitena sellest mõisteti just äsja 12 000 dollarit trahvi väikesele Marylandi metodistikogudusele lihtsalt selle eest, et nad lubasid kodututel öösel oma hoone juures magada.

Nagu on selgitanud koguduse pastor Katie Grover, ei ole neil naistel kuhugi minna ning kiriku juures tunnevad nad end vähemalt turvaliselt.

Tagasilöögi taustaks on olukord, kus kodutus Ühendriikides plahvatuslikult kasvab, kirjutab Michael Snyder oma blogis The Economic Collapse.

New York Citys on kodutute arv püstitanud taaskordse kõigi aegade rekordi ning Californias on kodutus võtnud niivõrd tõsised mõõtmed, et Los Angelese linnanõukogu on pöördunud kuberner Jerry Browni poole ametliku palvega kuulutada välja kriisiolukord.

Kahjuks jäävad ameeriklased kodutute suhtes üha ükskõiksemaks ning paljud kogukonnad üritavad heidikuid seaduse jõuga kuhugi mujale peletada.

Milliseid meetmeid peamiselt rakendatakse? Näiteid:

  • Aladel, kuhu kodutud kogunevad, korraldatakse "koristusi" ning konfiskeeritakse kodutute isiklikke asju (telgid, tekid, madratsid, ajalehed, riided, arstirohud jms).
  • Kerjamine keelustatakse.
  • Rühmitustel keelatakse kodututele avalikes paikades toiduaineid jagada.
  • Kehtestatakse avalikku tegevust ja hügieeni puudutavad "elukvaliteedi" määrused.

"Tolerantses" Los Angeleses ei või inimesed enam kodude, parkide ja koolide lähedal autodes ega vabaajasõidukites magada.

Kuna USA keskklassist pudeneb praegu välja miljonite kaupa inimesi, on plahvatuslikult kasvanud autodes elavate inimeste arv.

Palgapäevast palgapäevani elab hetkel umbes kaks kolmandikku ameeriklastest. Järgmisele suuremale surutisele mõeldes ei ennusta see head.