Poliitikud ja meedia väidavad küll vastupidist, kuid parameedikute sõnutsi on no-go tsoonid Rootsis igati olemas ning nende arv kasvab. Foto kiirabiautost: Tupungato/Bigstockphoto.com

Rootsi kiirabijuhtide ühingu juht on võtnud sõna ohtude teemal seoses väljakutsetega valdavalt migrantidega asustatud nn no-go tsoonidesse ning usub, et parameedikud vajaksid oma töö tegemiseks sõjaväe tasemel kaitsevarustust ja taktikaliste üksuste kaasamist, kuid peavad ajama läbi kergemate kuulivestide ja kiivritega.

Gordon Grattige ütles tuntud Rootsi ajakirjanikule Paulina Neudingile antud intervjuus, et kiirabiautodel tuleb tihti no-go tsoonidest tagasi tõmbuda, kuna neid "ründavad suurte salkadena vägivaldsed inimesed."

Vastates ajakirjaniku küsimusele poliitiliselt laetud väljendi no-go tsoon kasutamise kohta, kinnitas Grattige, et kuigi see on "tundlik ja vastuoluline teema, on meie jaoks otsesõnu tegemist no-go tsoonidega, kuna meil on juhised mitte minna ohtlikesse olukordadesse … aga vahel me satume sinna ikkagi. Sellisel juhul on hea tunne, kui sul on piisav kaitse. Kui me siseneme no-go tsoonidesse, peaks meil olema personaalne politsei kaitse."

Ta kinnitas, et kõnealused ohutsoonid on valdavalt migrantidega asustatud ning et "selliste piirkondade arv kasvab."

Mis puudutab Rinkeby tänavarahutusi, toonitas Grattige, et sellesse Stockholmi ossa "on liiga ohtlik siseneda. Meid võidakse takistada sisenemast. Meie väljasõit võidakse blokeerida. Sõidukeid võidakse kohapeal saboteerida. Meid võib tabada füüsiline vägivald. Paari sekundiga võib olukord pöörduda rünnakuks meie sõidukite või meie vastu isiklikult… See võib olla kividega loopimine või isegi hullem. Politsei pihta on heidetud käsigranaate, nii et see on suur mure."

Ta lisas, et sellised vägivaldsed intsidendid räsivad kiirabitöötajaid, tekitades traumajärgset stressi ja rohket haiguslehele jäämist. Ühtlasi lahkutakse seetõttu töölt.

Jaanuaris kirjutas Grattige ajalehes Expressen, et riigis tuleks reguleerida ilutulestikurakettide müüki, kuna neid tulistatakse kiirabiautode ja parameedikute pihta.

Kõige selle juures on "valitsus osutunud täiesti teovõimetuks," kurtis Grattige.

Rahutused Rootsis on sattunud suure üleilmse luubi alla tänu USA presidendi Donald Trumpi hiljutistele kommentaaridele, mille eest pahemleer ja peavoolumeedia on teda küll tümitanud, kuid sündmused räägivad ise enda eest.

Kuula Grattige intervjuud siit: