Merkel takseerib tänavu kevadel Siemensi tehase tööd Hiinas. Foto: Scanpix

Saksa ökonomist Daniel Stelter on mõistnud teravalt hukka Angela Merkeli majanduspoliitika ning väitnud, et järgmine põlvkond sakslasi saab kantslerilt päranduseks miljardeid eurosid võlga.

"Harva on rahu ajal hävitatud nii palju jõukust, kui Merkeli valitsuse all," kirjutas Stelter, kes on veendunud, et riigis hetkel valitsev soodne majanduslik olukord "saab valusa lõpu."

"Viimase 13 aastaga tekitatud täiendavad koormad hinnatakse olevat 3,700 miljardi ja 4,700 miljardi euro vahemikus ning pikaajalised kulud võivad kujuneda veelgi kõrgemaks," ütles ta, viidates ühtlasi sellele lisanduvatele väljaminekutele tulenevalt rahvastiku vananemisest.

Kohutavaks koormaks on riigi majandusele ka immigratsioonist tekkivad kulutused.

"Immigratsioon koormab sotsiaalsüsteemi," kirjutab ta ning viitab rahandusteadlase Bernd Raffelhüscheni rehkendustele, mille kohaselt on "2015. aasta immigratsiooni kogukulud eelseisvatel kümnenditel ligi 900 miljardit eurot. Kui nende migrantide järeltulijad ei saa tööturule samahästi integreeritud kui põlisasukad, kasvavad kulud 1500 miljardile."

Samal ajal on erakonna Alternatiiv Saksamaale esindaja parlamendis Uwe Witt pannud Merkeli valitsusele südamele hoolitseda vaeste eest Saksamaal, selle asemel et migrante sisse tuua.

"Meil tuleb [vähekindlustatute] eest hoolt kanda, enne kui me kutsume inimesi kõikjalt maailmast ning anname neile ligipääsu maksurahale, millega me saaksime teha igasuguseid asju, et parandada nende inimeste olukorda, kelle sissetulekud on madalad," ütles Witt.

Ökonomist rehkendas migrantide maksumuseks Saksamaale 1 000 000 000 000 eurot