Anu Saagim kinnitab, et Postimehe toimetuses kirjutatakse ette, kellest ja mida võib kirjutada

Anu Saagim endisel tööpostil. Foto: Scanpix

Eile õhtul tunnistas pikka aega Postimehes Elu24 portaali juhtinud, aga hiljuti sellelt kohalt lahkunud Anu Saagim saates “Kolmeraudne”, et omanikud sekkuvad toimetuse töösse ja kirjutavad ette, kellest ja mida tohib kirjutada.

Saatejuht Mihkel Raud püüdis pikalt välja pigistada tegelikku põhjust, miks Saagim Postimehe toimetusest lahkus, ent viimane ei tahtnud selgeid vastuseid anda. Ent lõpuks andis ta mõista, et Raua osutus, nagu kirjutataks toimetuses ülevalt poolt ajakirjanikele ette, kellest ja mida tohib kirjutada, vastab tõele.

“Nüüd me lõpuks teame! Sul keelati konkreetselt mingitest inimestest kirjutamine ära, selle nimi on see, et omanikud sekkuvad toimetuse töösse. Postimees ja kogu Eesti Meedia on organisatsioon, mis toodab iga päev uudiseid, informatsiooni, mille põhjal teevad Eesti inimesed otsuseid ja see on väga oluline asi,” selgitas Raud.

Saagimi osutused haakuvad aprilli alguses avalikkuse ette lekkinud Postimehe toimetuse töötajate protestikirjas toonitatuga, mille kohaselt dikteeritakse toimetuse liikmetele juhtkonna poolt ette, kellest kirjutada kriitilisi artikleid ning milline peab olema artikli toon ja pealkiri.

Muu hulgas keelavat Eesti Meedia juhtkond ERRi andmetel kajastada Postimehe suhtes kriitikat teinud organisatsioonide poolt korraldatud sündmusi.

“Meile dikteeritakse, kes tuleb n-ö liistule tõmmata ja kui kriitiline peab artikkel olema. Meile öeldakse, milline peab olema mingi loo pealkiri; me ei tohi kirjutada neutraalselt konkurentidest või konkurentidega seotud isikutest; meid survestatakse kirjutama promoartikleid kontserniga seotud ettevõtetest, kui tegelikult uudisväärtust või pointi pole. Me peame taluma teatud isikute raevupurskeid ja n-ö vaibalekutsumisi, kui käsku ei täideta või ei täideta piisavalt täpselt,” selgitati kirja mustandis.

Kõnealust saadet “Kolmeraudne” saab vaadata siit. Täpsemat väljakirjutuse vestlusest leiab aga Õhtulehest.

Mida näitab Postimehe toimetuses lahvatanud konflikt?

ANDKE OMA PANUS OBJEKTIIVI TEGEVUSE JÄTKAMISEKS!

Kampaania lõpuni on jäänud vaid 3 päeva! Tehke oma annetus kohe täna, et Objektiiv saaks oma tööga edasi minna!