Inimene üritab jätta muljet, nagu tõmbaks endise Briti peaministri David Cameroni niite Nigel Farage. Eksitamaks möödujaid kannab ta Brexiti käilakuju maski. Foto: Scanpix

Oma vaheraportis paneb Briti parlamendi digitaal-, meedia- ja spordikomisjon ette koostada riiklikul tasandil uudisportaalide "tajutava usaldusväärsuse" tabel ning paluda sotsiaalmeediafirmadel rahastada kodanike harimist selle osas, milliseid uudiseid uskuda.

Brexiti vastu häälestatud parlamendiliikmetest ehk "jääjatest" koosnev komisjon on ühtlasi seda meelt, et "võltsuudiste (ingl. k. fake news) alla tuleb liigitada ka satiir ja paroodia, vahendab Voice of Europe.

Nõutakse ka televisiooni ja raadio suhtes kehtivate "täpsuse ja erapooletuse" reeglite laiendamist "sisule internetis", mis tähendaks seda, et uudisportaalidele surutaks peale BBC-stiilis tegutsemine ehk väitmine, et ollakse erapooletud – selle asemel, et jagada lugejatega oma poliitilisi eelistusi.

Vastasel juhul võivad portaalid parlamendiliikmete arvates "mängida inimeste hirmudele ja eelarvamustele, et mõjutada nende plaane, kuidas [valimistel] hääletada."

"Väga must päev sõna- ja väljendusvabaduse jaoks" Suurbritannias