Hiljuti avaldatud riigikogu väliskomisjoni raport Venemaa võimalikust sekkumisest valimistesse iseloomustab üldsõnalisus, mida ära kasutades võib kõiki valitsuskriitilisi jõude lüüa sama mütsiga, süüdistades neid Venemaa mõjutustegevuse agentideks. "Fookuses" erisaates analüüsivad raportit Markus Järvi ja Varro Vooglaid.  

Riigikogu väliskomisjon esitles avatud istungil Keit Pentus-Rosimannuse eestvedamisel kokku pandud raportit „Valmisolek tõrjuda valimistesse sekkumist lääneriikide näitel", mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu Venemaa sekkumisele eelseisvatesse riigikogu valimistesse ning Euroopa Parlamendi valimistesse.

Varro Vooglaid ja Markus Järvi kommenteerivad raportit Objektiivi perspektiivist, mida on juba korduvalt, ent alusetult, häbimärgistatud Venemaa infooperatsioonide edastajaks või Kremli kasulikuks idioodiks.

On selge, et raporti üldsõnalisus ja konkreetsuse puudumine võimaldab valitseval kildkonnal oma senist Vene-kaardi retoorikat jätkata, luues õhkkonna, kus kõiki valitsuse ja Euroopa Liidu kriitikuid võib ilma tõenditeta süüdistada ähmases seotuses Venemaa mõjutustegevusega.

Kui demokraatlikus ühiskonnas häbimärgistatakse diskussiooni teine osapool automaatselt vaenuliku võõrriigi käsilaseks, oleme teel vaikiva ajastu suunas, tõdevad saate autorid.

Vaadake lisa videost!