Fookuses: Keskerakond juhatas järjekordset kooseluseadusega seotud farssi

Keskerakonna dirigeerimisel lauldi käesoleva nädala teisipäeval järjekordne pilkelaul parlamentaarse demokraatia printsiipidele ja õigusriigi põhimõttele, kui kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõu saadeti juba kolmandat korda parlamendi menetlusest välja. Sarja “Fookuses” erisaates kommenteerivad Markus Järvi ja Varro Vooglaid. 

Teisipäevasele peatükile eelnesid katsed rikkuda otseselt riigikogu kodukorda ja õnnestunud venitamine Keskerakonna poolt algatatud ad hoc riiklikult tähtsa küsimuse arutamisega, mille abil suudeti kooseluseaduse tühistamise eelnõu lükata kõigest hoolimata valimiste järgsesse aega.

Teisipäeval ei hääletanud eelnõu parlamendi menetlusse jätmise poolt mitte ükski Keskerakonna fraktsiooni saadik, hoolimata sellest, et aastal 2016 esitas Keskerakond ise kooseluseaduse tühistamise eelnõu, nimetades eelnõu algataja Jaanus Karilaiu suu läbi kooseluseadust seadusandlikuks praagiks ja rahva lõhestajaks, ning kui keskerakondlaste ja EKRE eelnõu parlamendi menetlusest välja kukkus, siis anti olukorrale hinnang: “häbiväärne”.

Olukorra teeb pikantseks asjaolu, et ühe kooseluseaduse tühistamist pooldava Keskerakonna saadiku andmetel helistas vahetult enne eelnõu esimest lugemist peaminister Jüri Ratas isiklikult keskfraktsiooni liikmetele ja nõudis, et kooseluseaduse tühistamise eelnõud ei tohi toetada.

Kooseluseaduse saaga viimast peatükki kommenteerivad saates “Fookuses” Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Teisipäeval toimus riigikogus kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõu esimene lugemine, mille tulemusena hääletati eelnõu häältega 47 : 19 parlamendi menetlusest välja.

Vaadake lisa videost! Allolevas lisainformatsiooni, kuidas hääletasid erinevate erakondade riigikogu fraktsioonid:

Kooseluseaduse tühistamise seadus hääletati taas riigikogu menetlusest välja

Juhtkiri: Keskerakond kirjutas kooseluseaduse häbiväärsesse saagasse uue peatüki

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige ning portaali Objektiiv uudiste- ja arvamustoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning kuue lapse isa.