Fookuses: Vene mõjuagentide võrgustiku kohta jutte levitav välisluureamet sekkub lubamatult poliitikasse

Välisluureameti juhi Mikk Marrani poolt hiljuti lendu lastud ja meedia poolt võimendatud jutt Venemaa mõjuagentide võrgustikust on ilma konkreetsete nimede väljatoomiseta vastuvõetamatu sekkumine poliitikasse, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid selle hooaja esimeses saates “Fookuses”.

Pärast seda, kui Mikk Marran tuli välja väidetega, et välisluureamet on tuvastanud kümnetest poliitikutest, diplomaatidest, ajakirjanikest ja ärimeestest koosneva Venemaa mõjuagentide võrgustiku, tõttasid mitmed poliitikud eesotsas Margus Tsahkna ja Mart Laariga mängima seda süüdistust välja ennekõike EKRE juhtkonna vastu. Marran ise ühtegi nime aga ei nimeta, võimaldades sedasi impersonaalsete süüdistuste suunamist võimuringkondadele ebameeldivate poliitiliste jõudude vastu.

Saate teises pooles pööratakse tähelepanu avalikus arutelus üldiselt täiesti maha vaikitud küsimusele sellest, et riigireetmine on võimalik mitte ainult Ida, vaid ka Lääne suunal. Vooglaid ja Järvi selgitasid, et Eestis on nii poliitilistel ja bürokraatlikel kõrgetel positsioonidel kui ka eriteenistustes ja meediaringkondades väga palju inimesi, kelle puhul eksisteerib tõsine küsimus, kas nad mitte ei tegutse pigem välismaiste võimuringkondade kui iseseisva Eesti Vabariigi huvides.

Vaadake lisa videost!

Vt seonduval teemal ka Markus Järvi nädalakommentaari.

Nädalakommentaar: miks ei räägita Eestis lääne mõjuagentidest?

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.