Foto: Scanpix

Reformierakonna asutaja Igor Gräzini silmis on Reformierakonnast ja Sotsiaaldemokraatidest saanud sõsarerakonnad, mille poliitika tulemus on sama: raha inimestelt ära ja sotsialistlik-reformistlike riigijuhtide kätte.

"Reformierakond võtab raha ära elektritarbijatelt, riigivaraomanikelt ja palka saavatelt töölistelt koos nendega, kes töölistele palka annavad. Sotsid teevad sedasama näiteks alkoholi, kütuse ja tubakaga, kusjuures arvestamata seda, et erinevalt Reformierakonnast riisuvad nad raha vaestelt," kirjutas Gräzin oma arvamuses Õhtulehes.

Gräzin ilmestab oma mõttekäiku võrdlusega. Vabalt toimival turul võidab see, kelle leib on parim ja odavaim. Sotsialismis on asjad aga vastupidi ja eelis sokutatakse "omadele" (Saaremaa laevaliinidele Leedo vastu, Ilvesele Ärma, Tallinna Sadamale kõigi ülejäänute vastu, Nordicale  "joonistatakse" omad lennuplaanid, ERMile ja NO-teatrile antakse presidendi vastuvõtu korraldamise võimalus olenemata sellest, millise käki nad kokku keeravad).

Seetõttu ilmestas Gräzin üldist pilti Eesti poliitikas järmgiselt: äärmiselt vasakul on sotsiaaldemokraadid (bolševikud) ja nende kõrval menševikud (Reformierakond), tsentris on Keskerakond (osalt kadetid ja oktobristid) ja siis natuke paremal ekrelased, umbes nagu Vene duuma üksildane Puriskevitš, kes kord teatas, et "siin ruumis on minust paremal pool ainult sein."

Nagu ERR oma refereeringus mainis, ei ole Gräzin ainus reformierakondlane, kes avalikult kodupartei viimaste aastate suundumust kritiseerinud on. Nüüdseks erakonnast lahkunud Andrei Korobeinik leidis septembris Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloos, et Reformierakond on muutunud sotsiaalpopulistlikuks.

Toimetas Lennart Käämer.