Riigikogu liige Henn Põlluaas (EKRE) ütles portaalile Objektiiv antud intervjuus, et Eesti peaks Poola ja Läti eeskujul lahti ütlema Euroopa Liidu tänasest rände- ja kvootide poliitikast ning vajadusel peaks eesti rahvas aktiivselt oma meelsust ja jõudu näitama – ainult siis on lootust, et midagi võiks muutuda.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on ka pärast Pariisis toimunud terroriakte seisukohal, et Euroopa Liidu rändepoliitikat pole vaja muuta. Henn Põlluaas selle seisukohaga ei nõustu: "Euroopa senine immigratsioonipoliitika on väga suurelt osalt süüdi tänases olukorras. Kui Euroopa piirid on avatud kõikidele, ükskõik kellele, puudub igasugune kontroll selle üle, mis inimesed meile tulevad, vaatamata sellele, et väga tõsiseid hoiatusi on varemgi olnud nii julgeolekuorganite poolt kui ISIS-e enda poolt. [—] Sellised avaldused, et Euroopa immigratsioonipoliitikat tuleb jätkata ja mingisuguseid muutuseid pole vaja, see on ääretult lühinägelik, see on rumal ja ma ütleksin, et Euroopa inimeste suhtes ka kuritegelik."

Põlluaas ei nõustu ka väitega, et Euroopa avatud piiride poliitikal, migrantide vool ja Pariisi terrorirünnakutel pole omavahel vähimatki seost. Kui väidetakse, et enamik islamiusulisi ei ole terroristid, siis enamik terroriste on islamiusulised, ütleb Põlluaas, viidates ka sellele, et need Pariisi sündmustega seotud terroristid, kes on tuvastatud, on saanud Euroopast pelgupaiga ja on erinevate Euroopa riikide kodanikud.

Objektiiv uuris, kas konservatiivne maailmavaade on – kui kasutada Postimehe skandaalse kolumnisti Ahto Lobjaka sõnu – endasse armunud kolklus ja pooleldi seedimata kristlus?

"Vastupidi, konservatiivne maailmavaade ei ole sugugi mitte kolklus, vaid see on maailmavaade, mis väärtustab tõelisi väärtusi, mis on ennast juba läbi aegade ja läbi suurte muutuste õigustanud, mida ei ole vähimatki põhjust ajaloo prügikasti heita," vastas Põlluaas. "See ei tähenda, et me oleksime kuidagi suletud või kapseldunud ja eitaksime kõike uut, aga me vaatame seda just nimelt väärtuste vaatevinklist. Kõik uus, mis on hea, seda me tervitame, mis on, vastupidi, tagurlik, mis on kahjulik, hävituslik, sellega me loomulikult nõus olla ei saa."

Mida Eesti peaks tegema? Põlluaasa hinnangul peaks Eesti võtma Poola ja Läti eeskujul vastu otsuse, et tänane EL-i immigratsiooni- ja kvootide poliitika ennast ei õigusta, peaks sellest lahti ütlema ja keelduma kvootide alusel immigrantide siia toomisest. Eesti peab panustama julgeolekusse ja piirid kontrolli alla võtma.

Mida saab aga keskmine Eesti kodanik teha, et otsustusõigus Eestile kasvõi mõneski aspektis tagasi võita? "Tuleb olla aktiivne. Kodanikud peavad näitama enda meelsust, peavad välja tulema, vajadusel kasvõi tänavatele," vastab Põlluaas. "Internetis lihtsalt linnukese tegemine ei ole piisav. Inimesed peavad olema aktiivsed, näitama, et me oleme kodanikuühiskond, et rahvas on see jõud, kellega tuleb arvestada. Siis on meil lootust, et mingit muutust ka tuleb."