10.–11. detsembril toimub Marrakeshis ÜRO rändekonverents. Seal sõlmitava kollektiivleppega annavad liikmesriigid loa sekkuda oma õigus- ja meediaruumi ning suunata edasist sisserändepoliitikat.

EKRE fraktsiooni liikme Jaak Madisoni sõnul tuleks Eestil lepingust hoiduda, sest see kujutab otsest ohtu sõnavabadusele.

"Ei ole ju saladus, et Euroopa Liidus on olnud liikmesriike, kes on kogu aeg õhutanud takistama vihakõnet, diskrimineerimist, ksenofoobiat, mis nende jaoks tähendab seda, et diskrimineerimine on kohe see, kui me ütleme, et migratsiooni tuleb kontrollida," kõneles Jaak Madison Objektiivile.

"Ei ole mingi saladus, et ÜRO, kelle juhtimise käigus see lepe sõlmitakse, on tegelikult suurimaid globalistlikke organisatsioone maailmas, kes on pidevalt õhutanud sallivusele ja aktsepteerimisele migratsiooni puhul," lisas Madison.

Ka Pressinõukogu esimees ja Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siiner ei näinud täiendavatel regulatsioonidel Eesti meediaruumis kohta.

"Leian, et Eesti ajakirjanduseetika koodeks toimib ja reguleerib hästi ajakirjanike tööd. Mingeid täiendavaid seadusandlikke regulatsioone ajakirjanduse vallas vaja ei ole," sõnas Siiner.

Sotsiaaldemokraadist siseminister Andres Anvelt, kes on varasemalt näiteks kaitsnud Ungari peaministri Viktor Orbáni migratsioonipoliiitkat, Objektiivile kommentaare ei andnud.

USA ja Ungari on alla kirjutamisest juba loobunud, kaitstes sellega oma suveräänsust. Austria ja Poola kaaluvad leppele selja pööramist.

Vaata lähemalt videost.

Toimetas Lennart Käämer

ÜRO rändeleppes nähakse ohtu suveräänsusele