Jüri Kotšinev: Tilsiti rahulepingust Soome sõjani

21. veebruaril 1808 ehk 210 aastat tagasi algas Soome sõda, mille tulemusel liideti Rootsi kuningriigi alla kuulunud Soome Venemaa keisririigi koosseisu. Objektiivi stuudios räägib toonastest sündmustest sõjaajaloolane Jüri Kotšinev.

Soome sõja üheks taustsündmuseks oli 1807. aastal sündinud Tilsiti rahuleping Venemaa ja Prantsusmaa vahel, millega Napoleon andis rohelise tule Venemaale Soome vallutamiseks Rootsilt.

Kuigi alguses polnud sõja eesmärgiks Soome vallutamine, vaid Rootsi sundimine Inglismaa vastasesse Mandri-Euroopa blokaadi, siis sõja alguses tehti otsus ära, et võidu korral liidetakse Soome Venemaaga.

Kuulake lisa videost!

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.