Kanada peaminister ja "naisõiguslane" Justin Trudeau eile Ottawas 8. märtsi kõnet pidamas. Foto: Adrian Wyld, AP/Scanpix

Peaminister Justin Trudeau andis eile ehk rahvusvahelisel naistepäeval teada, et Kanada kulutab eelseisva kolme aastaga 650 miljonit USA dollarit edendamaks arengumaades ligipääsu sündimata laste tapmisele, vahendab LifeSiteNews.

Nagu kommenteeris Kanada juhtiv elupooldav rühmitus Campaign Life Coalition, on "meie riigist Trudeau juhtimisel nüüd saanud üks maailma juhtivaid abordi ja steriliseerimise eksportijaid. Arvatavasti kujundab Kanada välispoliitikat nüüd Trudeau imetlus Hiina diktatuuri ja kohutavate pereplaneerimise programmide vastu."

Äsja tõotasid Brüsselisse konverentsile kogunenud riigid Rootsi, Hollandi, Taani ja Belgia juhtimisel anda 181 miljonit eurot aborditööstuse tarbeks vastukäiguna USA presidendi Donald Trumpi tõkkele Ühendriikide rahastuse osas.

"Ma arvan, et Trumpi administratsiooni otsus on vale otsus ning ma pole kunagi näinud mingeid tõendeid, mis seda otsust toetaksid," ütles konverentsi avades Belgia asepeaminister Alexander De Croo.

"Te näete siin ligi 50 riiki, kes ütlevad, et meie meelest on see tähtis ja me tahame jätkuvalt töötada selles suunas."

Oma ametisoleku esimesel tööpäeval kirjutas Trump alla korraldusele taaskehtestada nn México poliitika, millega keelatakse välismaiste aborti pooldavate organisatsioonide nagu Planned Parenthood International riiklik rahastamine.

Nagu kirjutas hiljuti Objektiivis avaldatud artiklis nigeerlannast elukaitsja Obianuju Ekeocha, on probleem ennekõike selles, et "kuivõrd suurem osa Aafrika kultuure väärtustab inimese elu alates eostamisest, pole enamikule tavalistest aafriklastest meelepärane (või on lausa solvav), et USA või mõni teine lääneriik on aastaid rahastanud organisatsioone, mis Aafrikas aborte läbi viivad".

"Aafrikas tegutsevate abordipakkujate rahastamise näol on tegu äärmusliku sekkumisega teiste riikide siseasjadesse. 80 protsenti Aafrika riikidest on abordivastased ning seda mitte ainult kehtivate seaduste, vaid ka rahva ülekaaluka elupooldava hoiaku tõttu (lähtudes Pew' uuringukeskuse 2014. aasta andmetest). On tõsiasi, et abort on seaduslik USAs, Ühendkuningriigis, Saksamaal, Prantsusmaal ja enamikus maailma rikkaimatest riikidest. Ent samavõrd tõsi on see, et enamik Aafrika riike põlgavad abordi kui sündimata laste tapmise jätkuvalt ära. Keelduda aborti seadustamast tähendab nende jaoks kaitsta oma laste elusid. Rikkama riigi valik seda vaadet eirata ja sellest hoolimata abordiorganisatsioonide tegevust toetada, jätkates seega ideoloogia levitamist, mida enamik aafriklasi peab ebamoraalseks, on hea näide kultuurilisest imperialismist. Riikidevahelise kahepoolse suhtlemise üks peamisi aluseid peaks olema arusaam sellest, et igal rahval on oma valitseja, seadused, eluviis, vaated ja väärtushinnangud, mida teine peab austama," kirjutas ta oma väga tõsises artiklis.

*Sõna "tapatalgud" on kasutatud tulenevalt sellest, et abordi näol on tegemist sündimata lapse tapmisega emaüsas ning nimetatud tegevus ja selle rahvusvaheline rahastamine näib nüüd käivat lausa talgukorras – toim.