Silt Brüsseli migrandirohkes Molenbeeki linnaosas ajal, mil seal püüti Pariisis terroriakte korda saatnud moslemeid. Foto: Scanpix

Liberaalist Belgia senaatori Alain Destexhe sõnutsi on "ülikoole, valitsusväliseid organisatsioone, riigiasutusi ja meediat domineeriv multikulturistlik lobi" varjanud demograafiliste muutuste reaalsusi kõikjal Euroopas.

Belgia ühiskonda on "sügavuti muudetud" ilma igasuguse avaliku debatita, manipuleerides sisserändega seonduvat statistikat, mille varjus lisandus rahvaarvule "suhteliselt lühikese ajaperioodi" ehk kümne aastaga massiimmigratsiooni tulemusel enam kui miljon inimest, vahendab Breitbart.

Aastail 2000-2010 oli Belgia netomigratsioon rahvaarvu arvestades "üheksa korda kõrgem kui Hollandis, neli korda kõrgem kui Prantsusmaal ja Saksamaal ja isegi suurem kui Ameerika Ühendriikides," selgitas Destexhe.

Kuid "seda statistilist reaalsust on elanike eest varjatud," ütles Destexhe, erialalt arst, kes veetis terve aastakümne töötades sõdadest ja loodusõnnetustest räsitud piirkondades ning määrati muuhulgas ühenduse Médecins Sans Frontières (Arstid Ilma Piirideta) esimeseks peasekretäriks.

Prantsuse ajalehes Le Figaro avaldatud artiklis toob Destexhe välja mitmeid meetodeid, mille abil belglasi sisserände osas ninapidi veetakse. "Isegi Eurostat, ELi statistikaamet, paneb andmed ja ideoloogia rõõmsalt ühte patta," ütles Destexhe, osundades nimetatud ametkonna aastaraportitele, kus kinnitatakse, et massiline migratsioon on "Euroopale hea" ning et kontinent vajab seda senisest veelgi rohkem.

Rännet puudutavaid numbreid esitatakse praktiliselt alati aastases lõikes ning meedia "rõhutab raskelt" arvulisi vähenemisi eelneva aastaga kõrvutades, vähendades kasvunumbrite tähtsust.

"10 või 20 aasta statistikat ei kasutata iial," märkis Destexhe ning lisas, et tänu Brüsselis tegutseva "bürokraatide ja lobitöötajate" plejaadi pingutustele esitatakse aastaseid muutusi viisil, mis võimaldab meedial "luua eksitava pildi, otsekui oleksid enamik immigrante Belgiasse tulevad eurooplased."

"Seda rahustavat, kuid ebaõiget pilti rõhutatakse alati püüdlikult," kirjutas ta ja osutas sellele, et pikemas perspektiivis teostatud analüüside valguses selgub, et kui Euroopast tulnud migrandid pöörduvad pärast paari aastat Belgias töötamist kodumaale tagasi, siis "marokolastel, alžeerlastel, türklastel … on vastuvaidlematult kalduvus end igaveseks Belgias sisse seada."

Olles juba üks Euroopa kõige tihedamini asustatud riike, kasvab Belgia rahvastik eelseisvate kümnenditega ilmselt veel paari miljoni võrra, kuigi seda fenomeni ei seostata avalikult kunagi massilise sisserändega, vaid esitletakse pidevalt kui "demograafilist buumi".

Tuues esile tõsiseid probleeme – näiteks on 90 protsenti sotsiaaltoetuste saajatest Brüsselis migrandi taustaga – rõhutab Destexhe, et eurooplased peavad kiiremas korras "olukorra tõsidusest vähemalt teadlikuks saama."

"Aus viis demograafilisi prognoose koostada oleks öelda, et varsti on Belgias miljon inimest rohkem, kellest enamik on moslemid," kirjutas Destexhe.

Moslemite osakaalu kiire kasv Euroopas jätkuks isegi sisserände seiskudes