Judy ja Dennis Shepard kohtumas president Toomas Hendrik Ilvesega. Foto: Facebook

Reutersi andmetel käivitas liberaalne liikumine Ameerikas kampaania eesmärgiga sildistada "sooülestele õigustele" vastu seisvad konservatiivsed organisatsioonid vihagruppideks.

Vihkamise likvideerimiseks ellu kutsutud liikumine Eliminate Hate Campaign nimetab LGBT-eluviisi taunivaid rühmitusi ekstreemseteks ning süüdistab neid varjumises kristlike või pereväärtuste taha.

"Olen olnud vahetult tunnistajaks sellele, mis vihkamise tulemusel sündida võib," tsiteerib Reuters ühte liikumise eestvedajaist, Matthew Shepardi Fondi presidenti Judy Shepardit, kelle homoseksuaalist poeg Matthew 1998. aastal surnuks peksti.

SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid on juhtinud tähelepanu sellele, kuidas nii USAs kui teistes riikides maaliti Matthew Shepardist pilt kui kaunishingest, kes mõrvati üksnes tema homoseksuaalse kalduvuse tõttu.

"Tõsiasi, millest meedia aga ei rääkinud ega räägi ka nüüd, on see, et homoliikumine tegi Shepardi loost ühe suure vale. Nimelt ilmus aja jooksul välja üha enam fakte, mis kinnitavad, et tegelikult toimus Shepardiga midagi sootuks muud, kui homoaktivistid väidavad," kirjutas Vooglaid.

"Need faktid said lõpliku kinnituse 2013. aasta sügisel, kui homoseksuaalist ajakirjanik Stephen Jimenez avaldas raamatu, mis rajanes mh enam kui sajal intervjuul juhtumiga ühel või teisel moel seotud inimestega, ning järeldas ühemõtteliselt, et Matthew Shepard tapeti mitte tema homoseksuaalsuse tõttu, vaid röövimise eesmärgil – ja mitte mingite homovihkajate poolt, vaid tema enda homoseksuaalidest seksipartnerite poolt, kellega koos ta pidutses ning tarvitas ja müüs narkootikume.

2012. aasta sügisel külastasid Judy ja Dennis Shepard Eestit, kohtudes muuhulgas president Toomas Hendrik Ilvesega ja tehes USA saatkonnast avaliku videopöördumise eesti ühiskonna poole. Postimees kajastas seda sündmust, edastades oma veebilehel Matthew Shepardi vanemate videopöördumise ja selgitades seda järgmise kokkuvõttega:

"1998. aastal sattus Judy ja Dennis Shepardi poeg Matthew USAs oma homoseksuaalsuse tõttu julma vihakuriteo ohvriks, mille tagajärjel ta suri. Matthew vanemad on sellest ajast peale levitanud hoolimise sõnumit, võideldes vihakuritegude vastu USAs ja kaugemalgi, saavutades seadusemuudatusi ja olles muutunud olulisteks kõneisikuteks LGBT teemadel. Näiteks 2009. aastal allkirjastas USA president Barack Obama Matthew Shepardi ning ühe teise ohvri nime kandva vihakuritegude ennetamise seaduse."

Reutersi uudist vahendanud uudisteportaal TruNews näeb võimalust, et vihagruppide loetellu lisatakse ka kristlikke kogudusi.