Mittealistumine: Le Pen keeldus Liibanonis “rätitädi” rollist

Le Pen Liibanonis rätist keeldumas. Foto: Aziz Taher, Reuters/Scanpix

Prantsuse Rahvusrinde liider ja presidendikandidaat Marine Le Pen keeldus Liibanoni visiidil pearätiku kandmisest ega kohtunud seetõttu sealse islami suurmuftiga, vahendab Postimees.

Le Pen ja Liibanoni suurmufti Abdel-Latif Deriani pidid kohtuma eile Beirutis, kuid kultuurilised erinevused tühistasid selle. “Palun edastage minu tervitused suurmuftile, kuid ma ei ole moslem ega kata end kinni. Ma ei pea alluma neile reeglitele, mida ma ei saa omaks võtta,” teatas Le Pen.

Tegemist on eheda näitega mittealistumisest, mida Le Pen on lubanud presidendiks saades demonstreerida ka Saksa kantsleri Angela Merkeli ning Euroopa Liidu eliidi suhtes.

Lähis-Idas visiidil viibides on Le Pen kohtunud sealsete kristlastega ning huvitunud nende poolt kogetud tagakiusust.

Le Peni samm on teravas kontrastis Rootsi valitsusdelegatsiooni käitumisega hiljuti Iraanis, kus 11 rootslannat end kuulekalt rättidesse mähkisid.

Vaata videot mufti ukselt tagasipöördumisest:

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA