Ludovine de la Rochère, “Manif pour tous” liikumise president innustab inimesi jätkama “kõige suurema ühiskondliku liikumisega Prantsusmaal alates 1968 aasta maist”.

Pühapäeval, 26. amil kogunesid Pariisis taas meeleavaldajad kõikidest Prantsusmaa provintsidest, Pariisist, välismaalt, nii noored kui ka vanurid, isad-emad lastega… kokku enam kui miljon inimest, kes avaldasid meelt “Taubira seaduse” ehk homoabielu ja homopaaridele lapsendamist lubava seaduse vastu, nõudes selle tühistamist.

Nagu ka eelmisel korral, teatas politsei, et meeleavalduses osalejaid oli 150 000, ent jällegi kinnitavad korraldajad, et tegelik osalejate arv oli kaugelt suurem, ulatudes üle miljoni inimese (allolevatelt piltidelt on selgelt näha, kellel on õigus…).

Lisaks Pariisis toiminud meeleavaldustele toimusid toetusmeeleavaldused üle kogu Prantsusmaa ja ka teistes riikides (Jaapanis, Hispaanias, Itaalias, Senegalis, Gabonis, Tšiilis jne).

Arvult kolmas “Manif pour Tous” massimeeleavaldus algas kolme samaaegse korteeži liikumisega Pariisi eri osadest Invaliidide väljakule, kus toimus manifestatsiooni finaal. Rahulikus õhkkonnas toimunud meeleavalduse meelsus oli aga kõike muud kui rahulik, väljendades soovi, et riigivalitsemises viidaks ellu tõsised muudatused.

“Ja seda kõiges, mis puudutab perekonda,” sõnas Clermont-Ferrand’ist oma abikaasa ja üheksa lapsega kohale tulnud Etienne.

Võimas põhjalaine

“Tõeline ja üldine ärkamisele kutsuv liikumine on sündinud! Ehk ei väljendu see tulevikus meeleavaldustes, aga kindlasti saab see väljenduma tegudes, kui neid vaja on – alates järgmistest kohalikest valimistest,” teatas Michelinis töötav pereisa.

“Tänane manifestatsioon ei ole mitte võimas lõppakord, vaid ajalooline murdepunkt, kus spontaansest liikumisest seaduseelnõu vastu on välja kasvanud püsiv vastupanu. Me oleme ajaloolise hetke tunnistajateks,” jätkab Ludovine de la Rochere.

“Manif pour tous on suurim ühiskondlik liikumine pärast 1968 aasta maid. Mõistkem hästi, mida me oleme saavutanud – me ole ühiskondlik jõud, jõuline, otsustavust täis ja organiseeritud.”

Meeleavaldusel osales suur hulk parempoolseid poliitikuid. Porte Dauphine’i juurest alguse saanud korteeži ees kõndisid ametirõivastuses advokaadid ja magistraadid. “See on juristide eriline kohus (siin osaleda),” seletab jurist Claire. “Ma olen siin selleks, et anda tunnistust sellesse seaduse pahaendelisusest. Meil on südametunnistuse vabadus ja see ei ole (president) Holland, kes meile seda dikteerib.”

Filosoof Bertrand Vergly teatab Invaliidide väljakul asuvalt lavalt, et “me oleme demokraatiast purjus. Me tahame toota uut inimest. Ühel päeval küsitakse “Kes on sinu isa?” Ja sa vastad: “Ma ei tea, seemnerakud Rootsist”. “Ja sinu ema?” “Üks kõht Ukrainast.”

Allikas: Le Figaro, LeSalonBeige.com

Paavst Benedictus XVI Missa Invaliidide väljakul, kus politsei sõnul osales 260 000 inimest:

Manif pour tous 26. mail, kus politsei sõnul osales „vaid“ 150 000 inimest: