Toomas Abiline räägib islamist


Raadiosaate “Objektiiv” mikrofoni ees on ajaloolane, filosoof ja Tallinna Linnamuuseumi – Kiek in de Kök direktor Toomas Abiline. Räägime islamist ajaloos ja käsitleme Euroopa ja islami vaheliste kokkupõrgete kultuuriloolisi tagamaid.   

Põhjusi islamist rääkimiseks pole tänapäeval vaja tikutulega taga otsida. Peamiselt islamimaadest valgub Euroopasse migratsioonilaine ja paljude Kesk- ja Põhja-Euroopa maade väline ilme on sootuks teistsugune, kui veel mõnikümmend aastat tagasi, demograafilise tasakaalu seier näitab aga juba mitmendat kümnendit kõvasti põliselanikkonna kahjuks.

Miks on Euroopa kristlik kultuur ja islam olnud pikalt vaenujalal? Kas islam on rahureligioon, nagu vasakliberaalne Euroopa eliit üritab väita?

Raadiosaade “Objektiiv” on Pereraadio eetris reedeti kell 19, kordusena laupäeval kell 14. Saadet on võimalik järelkuulata portaali Objektiiv raadiorubriigis.

Saadet juhib Markus Järvi.

OBJEKTIIV VAJAB LUGEJATE TOETUST!

Selleks, et saaksime Objektiivi missiooniga jätkata, vajame hädasti lugejate toetust! Palun tehke oma annetus kohe täna!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA