S.O.S. Mediterranee ja Medecins Sans Frontieresi kasutuses olev alus Aquarius tänavu 26. mail 1004 migrandiga Salerno sadamas. Foto: Scanpix

Itaalia erakonna Põhjaliiga liider kirjeldab migrandikriisi kui Brüsseli poolt orkestreeritud invasiooni Rooma osalusel ja heakskiidul.

Matteo Salvini kriitika kõlab olukorras, kus Euroopa Liidu toetust nautivaid valitsusväliseid organisatsioone süüdistatakse koostöös inimkaubitsejatega.

"Me ei saa enam rääkida immigratsioonist vaid invasioonist, mida Rooma osavõtul organiseerib, rahastab ja plaanib Brüssel," vahendab Breitbart.

Ühtlasi ütles Salvini, et Euroopa "rahastab laevahukkusid, maffiat ja islami terrorismi" ning nõudis, et piirikontrollid "viidaks üle Põhja-Aafrikasse."

Hetkel on migrantide väidetava ekspluateerimise ning koostöö eest inimkaubitsejate ja maffiaga uurimise all mitmed valitsusvälised ja heategevad organisatsioonid, millest mõnda finantseerib Euroopa Liit.

Mõnda rühmitust on süüdistatud kohtumiste korraldamises migrantide laevukestega paari miili kaugusel Aafrika rannikust ning altkäemaksu võtmises kurjategijate käest.

Maikuus väitis Trapani prokurör Ambrogio Cartosio, et mõned valitsusvälised organisatsioonid võivad olla finantseeritud inimkaubitsejate poolt ning otsivad võimalusi Itaalia majanduse destabiliseerimiseks.

On ka selliseid valitsusväliseid organisatsioone nagu Euroopa Liidu poolt toetatud S.O.S. Mediterranee, mida ei süüdistata kuritegevuses, vaid kritiseeritakse "taksoteenuste" korraldamises Aafrika ranniku lähistelt Euroopasse ning sisuliselt illegaalsete piiriületuste julgustamises.

"Ma ootan valimisi, et Itaalia saaks taas oma piire kaitsta. Andke mulle kolmeks kuuks siseministeerium ning te näete, millise korra ja efektiivsuse ma tagasi toon – kogu Itaaliale, põhjast lõunani välja," ütles Salvini.

"Strasbourgi, Brüsseli või Merkeli järele ma ootama ei hakka."

Käesoleva aasta avakvartalis on Itaalia kogenud mullusega kõrvutades 30-protsendilist sisserände kasvu – kuigi rekordiline oli tulijate arvult ka aasta 2016.

Ametlikel andmetel anti asüüli vaid 2,65 protsendile 2016. aastal Itaaliasse saabunud rändajaist. Valdav enamus neist viibib nüüd Itaalias illegaalselt ja dokumentideta.

Merevedude süvauuring ja Sorose salakohtumine Roomas