Prantsuse parlamendi liige Marion Marechal-Le Pen (Rahvusrinne) elupooldavate veebilehekülgede kriminaliseerimise hääletamisel läinud neljapäeval. Foto. Jacques Demarthon. AFP/Scanpix

Prantsusmaa sotsialistlik valitsus kiitis läinud nädalal heaks seaduseelnõu, millega kriminaliseeritakse veebilehed, mis võiksid veenda naisi loobuma abordist.

Nn "digitaalse sekkumise" eelnõu eesmärk on võtta käsile Prantsuse veebilehed, mis eelnõu sõnastuse kohaselt "tahtlikud eksitaksid, heidutaksid ja/või avaldaksid psühholoogilist või moraalset survet naistele, et nood ei teeks aborti."

Süüdimõistmise korral seisaksid veebilehtede omanikud silmitsi kuni kahe aasta pikkuse vanglakaristuse ja kuni 30 000 eurose rahatrahviga, kirjutab LifeSiteNews.

Enamuses olev vasakleer hääletas üksmeelselt seaduseelnõu poolt, parempoolsed rivistusid aga selle vastu.

Nagu ütles Prantsuse raadiole vabariikliku partei fraktsiooni liider senatis Bruno Retailleau, "on eelnõu täielikult sõnavabaduse vastu." Ta lisas, et lähtuvalt 1975. aastal vastuvõetud seadusest, millega abort Prantsusmaal legaliseeriti, tuleb naisi informeerida alternatiividest.

Kristlike demokraatide liige Jean-Frederic Poission mõistis aga hukka olukorra, kus valitsus ühelt poolt keelab abordile alternatiive pakkuvad veebilehed, teiselt poolt lubab džihadistidel veebilehekülgi pidada.

Prantsusmaal rahastab riik aborte 100 protsendi ulatuses esimese 12 rasedusnädala jooksul.

Organisatsiooni Human Rights International rahvusvahelise tegevuse koordinaator dr Joseph Meany on hoiatanud, et eelnõu vabastaks Prantsusmaa üle "surmapooldava tormi."

Meanly sõnutsi on eelnõu läbisurujate "eesmärk keelustada elu pooldavad veebilehed ning tegelikult paisata [riik] "mõttekuritegude" [keerisesse]."

"Õnneks, kuigi sotsialistlikul valitsusel võib õnnestuda see ekstreemne seadus vastu võtta, vaidlustatakse see kohtutes ning pööratakse ilmselt õigusliku sekkumise korras tagasi," ütles Meanly.

Kavakohaselt läheb eelnõu senatisse teisele lugemisele 7. detsembril.

Kuigi Prantsuse senat ei saa seadusi blokeerida, võib ta neid kuni paranduste tegemiseni edasi lükata.