"Homoabielu " seadustamine Prantsuse parlamendis. Foto: Wikipedia

Prantsuse Rahvusassamblee (ehk parlamendi alamkoda) kiitis eile heaks nn homoabielu seadustamise. Otsuse poolt hääletas 331 saadikut, vastu 225. Seadusega antakse homoseksuaalidele ka lapsendamise ja kunstliku viljastamise õigus.

Selle ajaloolise otsuse läbisurumisel ühendasid sotsialistidega jõud roheliste partei, kommunistlik partei ja teiste vasakpoolsete ühenduste radikaalid, ent ka tsentristid ja mõningad endise presidendi Nicolas Sarkozy opositsioonilise partei UMP esindajad.

Prantsusmaa sotsialistliku valitsuse justiitsminister Christiane Taubira nimetas otsuse vastuvõtmist "tsivilisatsiooniliseks muudatuseks". Otsuse vastu hääletanute hulgas olid ka mõned sotsialistid, kommunistid jt vasakäärmuslased.

Loetud sekundid pärast otsuse langetamist lahkusid opositsiooni esindajad saalist, samal ajal kui vasakpoolsete enamus tõusis püsti ja ühines vastuvõetud seaduse ülistamiseks pikaks ja valjuks aplausiks. Üheskoos rütmiliselt käsi plaksutades skandeeriti: "Vabadus, võrdsus!"

Mõned minutid enne seaduse üle hääletamist reageeris Rahvusassamblee sotsialistlik president Claude Bartolone vihaselt selle peale, kui kaks saalis viibinud noort meest tõstsid üles plakati, millele oli kirjutatud "Referendum". "Viige need demokraatia vaenlased siit minema!" hüüdis ta raevukalt. "Neil pole mingit õigust siin viibida!"

Selline remark omandab muidugi iroonilise ilme, pidades silmas, kuidas president François Hollande ja tema valitsus on järjepidevalt keeldunud nende sadade tuhandete inimeste häält, kes on kuude viisi rahumeelselt tänavatel abielu institutsiooni ümberkirjutamise vastu meelt avaldanud.

Politsei poolt meeleavaldajate vastu pisargaasi ja muude brutaalsuste rakendamine, samuti võimude poolsed provokatsioonid ja meedias üha kasvav tendents tembeldada kõik homoabielu seadustamise vastased homofoobideks, muutsid ühiskondliku "debati" antud küsimuses kõigeks muuks kui demokraatlikuks. Seejuures ignoreeris valitsus täielikult 700 000 allkirja abielu institutsiooni kaitseks, nagu neid polekski esitatud.

Mis puutub otsuse langetamisse Senatis (ehk parlamendi ülemkojas), mis leidis aset 12. aprillil lihtsalt käte tõstmise teel ja vaid ligi 50 senaatori kohalolekul (348-st), siis on põhjendatud kahtlus, et leidsid aset manipulatsioonid.

Kohal viibinud poliitiliste gruppide juhid korraldasid puuduvate senaatorite häälte virtuaalse esindatuse ametlikes dokumentides, et need läheksid lõplikul häältelugemisel arvesse: mitmed sotsialistid, kes on teadaolevalt kõnealuse seaduse vastu, hääletasid protokollide kohaselt seaduse poolt. Ka mitme teise punkti osas püsivad tõsised kahtlused.

Kõigis suuremates Prantsusmaa linnades ja ka paljudes väiksemates kohtades valmistutakse täna õhtul taas kord meeleavaldusteks nn homoabielu seadustamise vastu. Paljudele neist meeleavaldustest järgnevad vaiksed viilidki (palvused), mida viivad läbi "Valvajad" ehk rahumeelne noorteühendus, mille liikmed on korraldanud palju küünlavalgel palvuseid protesteerimaks nn homoabielu seadustamise vastu.

Liikumine nimega "Printemps français" (Prantsuse Kevad), mida juhib Beatrice Bourges, andis teada, et alates tänasest asutakse president Hollandi režiimi suhtes dissidentide positsioonile.

"Kui on püütud kasutada kõiki seaduslikke vahendeid ja see on osutunud täiesti kasutuks, siis ei jää üle muud kui näidata üles kodanikuallumatust," selgitas see liikumine. "François Hollande läheb ajalukku presidendina, kes on provotseeris kõige teravama ühiskondliku kriisi pärast 1968. aasta maikuu revolutsiooni." Liikumine Prantsuse Kevad kutsub inimesi üles oma kuuletumatuse märgiks kandma riietel musta musta linti.

Juba reedel toimub aga Pariisi kesklinnas nn homoabielu show, mis kannab uhket nime "G-Day" (ehk homopäev).

LGBT ühingud on väljendanud uue seaduse vastuvõtmise suhtes rahulolu ning selle suure võidu tähistamiseks on plaanis mitmed manifestatsioonid. Juba on esitatud avaldusi kunstlikuks viljastamiseks.

Kui eilse hääletuse tulemused ja nn homoabielu seadustamine välja kuulutati, siis hakkasid paljude kirikute tornides kõlama matusekellad.

Allikas: LifesSiteNews.com