Potentsiaalne Breitbarti lugeja pärastlõunal aida taga puude vilus bändžot plõnnimas. Tõenäoliselt peab Twitter tal juba silma peal. Foto: jon2330/Bigstockphoto.com

Uuriva ajakirjanduse tandril tõsist tööd tegeva Project Veritase presidendi James O'Keefe'i sõnutsi on Twitteri poliitilise tsensuuri algoritmid häälestatud Breitbarti lugejatega seonduva keele- ja piltide kasutusele nagu "Ameerika" ja Ameerika lipp.

Twitteril on "algoritm, mis leiab üles sõnad, mis seostuvad selliste inimestega nagu Breitbarti lugejad," ütles O'Keefe kõnealusele väljaandele.

"Nii et kui sa postitad [sõnumeid] relvadest, kui sulle meeldib Ameerika lipp, kui sa kasutad sõna "Ameerika", kui sa ütled enda kohta "maakas" (ingl. k. redneck), siis sa oled tegelikult nende inimeste sihikul."

O'Keefe tõi esile, et "need ei ole rassistid või valgete ülevõimu propageerijad või natsid – need on lihtsalt mõõdukad konservatiivsed ideed."

Lisaks kordas O'Keefe taas üle Twitteri teisedki tembud nagu kasutajate poolt platvormi kaudu saadetud otsesõnumite seire ja nendelt raha teenimise.

Näiteks "jagavad nad privaatseid pilte … teie abikaasadest… ja inimesed, kes Twitteris otsesõnumeid saadavad, mõtlevad, et need on privaatsed, aga tegelikult ei ole."

Ja "nad saavad salvestada need [pildid] andmebaasi ja [Twitteri] insenerid hooplevad sellega, kuidas nad neid reklaamifirmadele müüvad, neid [ise] vaatavad, jagavad neid teie eksabikaasade ja [teistega]."

O'Keefe rääkis ka kasutajate keelamisest ilma nende teadmata (shadow banning), mis tähendab seda, et kasutaja saadab küll oma sõnumeid, kuid neile justkui ei reageerita.

Kasutaja arvab, et inimestel puudub sõnumite vastu huvi, kuid tegelikult nood neid ei näe.

O'Keefe'i hinnangul meenutab Twitteri kultuur "nõukogude" mentaliteeti, metoodikat ja "metodoloogiat. Kui miski ei lange kokku partei tahtega … siis see ei sobi."