Euroopa Liidu tähepärg Eesti rahvuslipul. Bigstockphoto.com

Pühapäevases raadiosaates "Räägime asjast" kõneldi põhiseaduslikest institutsioonidest, mis tegelikul töötavad põhiseaduse aluspõhimõtetele vastu, ja demokraatia olukorrast Eestis. Pikemalt käsitleti ka Rail Balticu küsimust. Saates osalesid Mart Helme, Martin Helme ja Varro Vooglaid.

Saate esimene temaatiline blokk lähtus portaali Objektiiv 4. mai juhtkirjast, milles on juttu rahvusriigi ideaali naeruvääristamisest ja häbimärgistamisest.

Martin Helme tõdes: "Demokraatiaga on meil lood Eestis erakordselt halvad, eelkõige selle tõttu, et me kuulume Euroopa Liitu… EL on kuulutanud rahvusriigid ja rahvusluse vaenlaseks number 1." Helme hinnangul on Eesti riigi institutsioonid, teiste seas ka kapo ja muud julgeolekuasutused, pigem lojaalsed Brüsselile.

Varro Vooglaiu sõnul ei saa tänast Eestit demokraatlikuks riigiks pidada, sest rahvalt on ära võetud rahvaalgatus- ja rahvahääletusõigus.

Vooglaid nimetas inimõigusi ideoloogiliseks projektiks. "See, kes kontrollib seda, mida inimõigused tähendavad, kuidas neid defineerida, kuidas neid piiritleda, kuidas neid omavahel hierarhiasse seada, see tegelikult kontrollib ka ideoloogilist kliimat ühiskonnas."

Sellest on püütud ehitada uut religiooni – tsiviilreligiooni. Inimõigused, liberalism, sallivus, multikultuursus – need on tsiviilreligiooni dogmad, mida surutakse inimestele peale ja kõik peavad kuuletuma. Kes ei kuuletu, seda sildistatakse radikaaliks, äärmuslaseks, putinistiks jne, märkis Varro Vooglaid.

7. mai saadet saab järelkuulata siin.