Foto: Scanpix

Justiitsminister Urmas Reinsalu kirjutas oma Facebooki seinal, et "Euroopa julgeolekut tuleb kaitsta ja vägivalda ülistav islami ekstremism tuleb Euroopa pinnalt välja rookida!" EKRE esimees Mart Helme näeb Strasbourgi terroriaktis vastutust ka meie enda poliitikutel.

"Viha tekitab, et praegune rünnakus kahtlustatav, oli juba Prantsusmaa ohtlike radikaalide nimekirjas! Ta polnud sugugi politseile tundmatu, nagu kinnitas Steasbourgi prefekt! Selles nimistus on kokku ligi 4000 ohtlikuks liigitatud isikut, kes võivad sooritada terrorikuritegusid ja vägivallaakte," kirjutas Reinsalu.

Minister lisas, et sellised ohtlikud isikud tuleks deporteerida Euroopa territooriumilt ning kui neil on naturaliseeritud kodakondsus, siis see ära võtta.

"Euroopa kodanikud ei pea elama õlg-õla kõrval ohtlike fanaatikutega, kes vaid ootavad oma võimalust meid rünnata. Terrorit ei saa tõkestada nimekirjadega, see seltskond peab tundma riikide jõudu, mitte jõuetust," oli Reinsalu veendunud.

Helme: vastutus terroriakti eest langeb ka poliitikutele

EKRE esimees Mart Helme sõnul ei lange vastutus Strasbourgis terrorirünnaku eest ei mitte ainult Allahi nimel verd valanud islami ülemvõimu kehtestajatele, vaid kõigile
massiimmigratsiooni soodustavatele poliitikutele. Euroopa poliitikud ise on võõrtööjõu sildi all terrorismi juba aastakümneid Euroopasse importinud.

"Iga kord pärast järjekordset islamistide veretööd hakkab Euroopa ja Eesti poliitikutelt sadama terrorismi hukkamõistvaid avaldusi ja üleskutseid selle väljajuurimiseks. Aga nii nagu iga kord, võime ka nüüd kindlad olla, et seda juttu aetakse vaid rahva uinutamiseks," ütles Helme.

Tõestusena kavatseb valitsus juba nädala pärast kinnitada ÜRO peaassambleel Eesti
liitumise ÜRO rändeleppega. "See teeb Eestist pikas plaanis islamiterrorismi importiva riigi. Praegu on veel aega ümber mõelda ja mitte avada meie riigi uksi massiimmigratsioonile ja sellega kaasnevale islamiterrorismile," sõnas Helme.

Kõige traagilisem on Helme jaoks, et Eesti oma poliitikud keelduvad Lääne-Euroopa kogemusest õppimast.

Strasbourgi linna jõuluturu lähedal toimunud tulistamises sai kolm inimest surma ja 12 inimest haavata. Tulistaja on endiselt vabaduses ja teda otsivad sajad politseinikud.

Toimetas: Lennart Käämer