Saksa parlamendiliige pakub Tommy Robinsonile poliitilist varjupaika

Tommy Robinson 23. aprillil avaldamas toetust Mark Meechanile pärast seda, kui koomikut trahviti vihakõne klausli alusel sõbratari mopsile naljaviluks "natsitervituse" õpetamise eest. Foto: Scanpix

Erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) esindaja Bundestagis on esinenud avaldusega pakkuda Saksamaal poliitilist varjupaika islamiseerumise vastasele Briti aktivistile Tommy Robinsonile, kes saadeti trellide taha väidetava “rahurikkumise” eest, kuna kajastas kohtumaja ees sotsiaalmeedia vahendusel immigrantidest seksuaalkurjategijate protsessi.

Nagu rõhutab Petr Bystron, on “Tommy Robinson poliitvang, kelle elu on selgelt ja akuutselt ohus,” vahendab ZeroHedge.

“Meil tuleb teha kõik meist sõltuv, et tagada talle poliitiline varjupaik,” ütles Bystron viitega Saksamaa üliheldele asüülipoliitikale.

Oma nõudmisega Robinsonile poliitiline varjupaik tagada pöördub Bystron “Saksa föderaalvalitsuse, Saksa välisministeeriumi, Euroopa Liidu ja kõikide inimõigusorganisatsioonide poole.”

Ta rõhutab, et “sõnavabadus on rünnaku all üle kogu Euroopa. Ma olin täna (eile – toim) AfD marsil Berliinis, kus inimesed lehvitasid plakatitega “Vabastage Tommy!” (#FreeTommy),” ütles ta.

Bundestagi liige tuletas avalikkusele meelde, et “Robinson on olnud Briti vanglates mitu korda kaasvangide vägivaldsete rünnakute sihtmärgiks.”

Samal ajal on oma sõna Robinsobi kaitseks öelnud ka Hollandi poliitik Geert Wilders, kes pöördus välisministeeriumi poole mitme küsimusega, uurides muuhulgas, kas sealsed töötajad “saavad aru, et kui [Robinson] islamikriitikuna peab viibima vanglas islamistidest kurjategijate seltsis, võib see maksta talle elu? Mis on teie seisukoht?”

Wilders palus Hollandi välisministeeriumil vastata oma küsimustele hiljemalt homme kell 11.00.

Inglismaal saadeti islamiseerumise vastane aktivist Tommy Robinson “rahu rikkumise” eest trellide taha; meedial keelati toimuvat kajastada

“Väga must päev sõna- ja väljendusvabaduse jaoks” Suurbritannias

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!