TWU 2015. aastal lumisel Vancouveri uulitsal jõulusõitu tegemas. Foto: Flickr/ Wikimedia Commons

Kristlik ülikool Trinty Western University (TWU) on nõtkutanud põlvi LGBTQ-agenda ja Kanada ülemkohtu ees, kes nõudsid neilt loobumist nõudest, et tudengid hoiduksid seksuaalsetest suhetest väljaspool abielu ühe mehe ja ühe naise vahel, allkirjastades vastava lubaduse.

Ülikooli teatel on taandumine kantud eesmärgist "edendada meie jätkumist jõudsalt kasvava kristlaste kogukonnana, mis on kaasav kõigi tudengite suhtes, kes soovivad omandada haridust lähtuvalt kristlikust maailmavaatest ja selle aluseks olevast filosoofiast."

Mäletatavasti otsustas Kanada ülemkohus käesoleva aasta juunis, et LGBTQ-isikute õigused on usuliste veendumuste suhtes ülimuslikud.

Sellest tulenevalt omandasid Briti Columbia ja Ontario õigusühingud õiguse keelduda akrediteerimast TWU tulevasi juuratudengeid, kuna nendele rakenduvad käitumisjuhendid diskrimineeriksid LGBTQ-isikuid.

Vastavalt ülikooli kodukorrale kirjutasid tudengid alla tõotusele hoiduda igasugusest seksuaalsest tegevusest, "mis rikuks ühe mehe ja ühe naise vahelise abielu pühadust."

Kohtunike hinnangul oli reegel lubamatu, kuna see "mõjutaks [ka] teisi" peale kristlaste.

Kohtunikud uskusid, et suutsid hoida ära "olulise kahju tekitamise riski LGBTQ-inimestele, kes kogevad, et neil pole [elus] muud valikut, kui õppida TWU poolt kavandatavas õiguskoolis."

Sest "need isikud oleksid pidanud kolm aastat eitama, kes nad on, et omandada juriidiline haridus."

"Sisuliselt kuulutas kohus, et ülikoolidel tuleb valida kristlike moraalsete standardite ja akrediteerimise vahel. Ehk teisisõnu: kohus otsustas, et kristlus ja kõrgharidus omavahel kokku ei sobi. Ja ma ei liialda teps mitte," kirjutas ülemkohtu otsuse kohta tuntud konservatiivne kolumnist Michael L. Brown.

"Ausõna, mul pole aimu ka, mida TWU nüüd ette võtab. Ja ma ei tea, kuidas reageerivad Kanada kristlased.

Aga seda tahan ma oma sõpradele ja kolleegidele Ameerikas küll südamele panna – ja kõigile, kes hariduses ja ajakirjanduses kaasa löövad: me kas kasutame oma vabadusi oma õiguste kaitseks või me kaotame need. Me kas ajame selja sirgu või kössitame nurgas. Me kas teeme täna, mis õige on teha – või vabandame homme oma laste ees.

On aeg hakata vastu.

Mida teed sina?"

Kanada ülemkohus keelas kristlikul ülikoolil kehtestada tudengeile moraalse käitumise reegleid