Süsteem kukutatakse kokku ja rahvad orjastatakse

Suurbritannia Iseseisvuspartei juht Nigel Farage kõnet pidamas. Foto: Scanpix

Euroopa Parlamendi konservatiivist liige Nigel Farage kõneles hiljuti sellest, mida ta nimetaks “tõeliselt dramaatiliseks panganduse kollapsiks”. Hr Farage hoiatas, et selle kollapsi planeerijad soovivad orjastada ja vangistada rahvad nn Uude Korda ning kirjeldas olukorda “õudust-tekitavana”.

Hr Farage selgitas: “Valitsustel ei ole julgust öelda inimestele, et me ei saa jätkata elamist harjumuspäraseks saanud viisil. Oleme ausa poliitika ajamisel raskelt läbikukkunud, elades üle oma võimete, mistõttu seisame nüüd silmitsi sügava ja väga tõsise võlakriisiga.”

Ta jätkas: “Nüüdseks on kõik otsustanud – Inglise Keskpank, Föderaalreserv, Euroopa Keskpank, kus töötavad väga terased inimesed, kes on juhtinud meid praeguse aja kriisi –, et lahenduseks on “kvantitatiivne leevendus”. Nende valitud “lahenduseks” on trükkida raha juurde ja luua seeläbi võltsraha, püüdes niiviisi päästa meid jätkuvast kriisist.”

“Ajaloolisele kogemusele toetudes julgen arvata, et tegelikult toimub sel moel probleemi süvendamine.”

“See tähendab, et teatud hetkel tulevikus – ehk kolme, ehk viie aasta pärast – leiab aset massiivne inflatsioon. Kui raha devalveeritakse – kui raha trükitakse juurde –, siis just see juhtub. Ajalugu on seda kinnitanud õige palju kordi.

Mind ei hirmutagi enam niivõrd euro, vaid pigem see tohutu võlakoorem ning tõsiasi, et paljud pangad on Läänes sedavõrd mastaapses hädas, et peagi võime end leida olukorrast, kus valitsused ei ole enam lihtsalt võimelised neid maksumaksjate rahaga päästma – isegi mitte siis, kui nad seda soovivad. Seega kardan, et teatud hetkel tabab meid tõeliselt dramaatiline panganduse kollaps.”

Rääkides Euroopas toimuvatest aruteludest seonduvalt Itaalia ja Hispaania intressidele ülempiiri seadmisega, selgitas hr Farage: “Rahanduslikust vaateviklist vaadatuna on tegemist koomilise situatsiooniga, kuna me teame, et see on üks ja seesama raha, mis võlakoorma katteks süsteemis ringi keerleb.

Kuid kogu loo kõige pahaendelisem aspekt seisneb tõsiasjas, et Itaalia peaministri Mario Monti, minu vana hea sõbra hr Herman von Rompuy ja nende kaaslaste kavatsuseks on orjastada ja vangistada rahvad oma “Uude Euroopa Korda”.

See on tõsiselt hirmutav, sest lõppastmes toob see kaasa rahvahulkade mässu, mis saab olema vägivaldne ning mille raames lastakse käiku totaalne poliitiline ekstremism.”

Rääkides kullast, ütles hr Farage: “Lühikeses perspektiivis, st mõne aasta lõikes, ei ole mul õrna aimugi, mis kulla hindadega toimub. Elame perioodil, mida iseloomustavad väga suured riskid. Seisame seonduvalt Lääne võlakoormaga ning pangandussüsteemi haprusega silmitsi üüratute probleemidega.

Võin vaid korrata, et igal vähegi taiplikul investoril peaks olema arvestatav osa oma portfellist investeeritud kulda. Ja kui asjad tõesti lähevad nii halvasti, nagu ma kardan, et nad lähevad, siis võib kulla hind oma uutes kõrgustes hakata inimesi lausa šokeerima.”

Artikkel avaldati algselt portaalis One World Chronicle.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!