Tartus toimuval aruteluõhtul keskendutakse küsimusele Euroopa identiteedi tegelikust tähendusest

Foto: Bigstockphoto.com

Teisipäeval, 29. mail, kell 17.30–20.00 toimub Tartus Ülikooli kohvikus Pariisi manifesti eestikeelse väljaande esitlus ja temaatiline aruteluõhtu.

Aruteluõhtul osalevad kirjandusteadlane ja Tammsaare muuseumi juhataja Maarja Vaino, majandusteadlane ja Edmund Burke’i Seltsi juht Hardo Pajula, ajaloolane Jaak Valge ning SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse liige Markus Järvi.

“Meie rahvaid ja ühist kultuuri õõnestavad ulmad ja enesepetmine selles, mis Euroopa on ja mis ta peaks olema. Meie siin tõotame, et seisame vastu oma tuleviku niisugusele ohustamisele. Tõeline Euroopa on see, kuhu meie kõik tegelikult kuulume, ja seda me kaitseme, hoiame alal ja tema eest ka võitleme,” kirjutab konservatiivsete teadlaste ja intellektuaalide rühm 2017. aasta oktoobris avaldatud ja üle maailma palju tähelepanu saanud Pariisi manifestis, millest on nüüdseks valminud ka eestikeelne väljaanne.

Aruteluõhtul keskendutakse küsimustele, mis seonduvad Euroopa identiteedi moraalse, kultuurilise, ajaloolise ja poliitilise tähendusega, analüüsides ja kommenteerides Pariisi manifesti autorite nägemust tõelisest Euroopast ning seda ohustavast ja enda alla matvast vale Euroopast.

Kõik huvilised on aruteluõhtule teretulnud kaasa mõtlema. Sissepääs on prii ning kohaletulnutele antakse tasuta eksemplar Pariisi manifestist. Üritust korraldab Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.

Pariisi manifesti tekstiga saab tutvuda ka Objektiivis. Sündmuse kohta leiab täiendavat teavet selle Facebooki lehelt.

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!