Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Täna sai Austraaliast 26. riik maailmas, mis on moonutanud abielu tähendust, hõlmates sellega ka samast soost isikute omavahelised suhted. Parlamendi alamkojas puhkes otsuse vastuvõtmisel rõõmuhõisked, lehvima pandi vikerkaarelipud ning käima tõmmati isegi laulujoru, vahendab Reuters.

Seejuures jäeti seadusest välja kõik konservatiivide ettepanekud tagada seadusega ka usu- ja veendumustevabaduse kaitse, mis võimaldaks näiteks kristlastest pagaritel, lilleseadjatel, muusikutel ja peopaikade omanikel keelduda nn homopulmadeks oma teenuste osutamisest.

Eelnõu vastu hääletas vähem kui 5 parlamendi alamkoja 150-st liikmest.

"Milline päev! Milline armastuse, võrdsuse ja austuse päev," hõiskas peaminister Malcolm Turnbull. "On aeg rohkemateks abieludeks!"

Seadus, mille kohaselt hakkab Austraalia tunnustama kehtivana ka teistes riikides sõlmitud "homoabielusid", jõustub laupäeval. Kuna abiellumiseks tuleb seaduse kohaselt esitada avaldus vähemalt kuu aega enne abiellumist, siis sõlmitakse samast soost isikute vahel esimesed "abielud" tuleva aasta alguses.

Viiekordsest olümpiavõitjast ujuja Ian Thorpe, kes kuulutas kogu ühiskonnale oma homoseksuaalset kalduvust 2014. aastal, ütles et uus seadus peegeldab kaasaegse Austraalia palet ning annab riikliku tunnustuse lesbidele, homoseksuaalidele, biseksuaalidele, transseksuaalidele ning queer- ja interseks-inimestele (LGBTQI).

"See seadus annab meist kõigile arusaamise, kui modernne Austraalia on ja peegeldab meie maa tõelist palet, võimaldades meie rahva hulka kuuluvatel LGBTQI-inimestel näha, et ausameelsus on üks meie väärtustest," ütles Thorpe.

Parlamendi ülemkoja toetuse sai eelnõu juba novembris.

Juba esmaspäeval kiskus eelnõu menetlemine komejandiks, kui üks parlamendi alamkoja liige tegi menetluse käigus oma samasoolisele partnerile "abieluettepaneku".

Austraalia senat kiitis "homoabielu" seadustamise heaks, usu- ja veendumustevabadust tagavad sätted heideti kõrvale