“Transsoolisuse” ideoloogiale oponeerinud tudeng eemaldati ülikooli kristluse teemaliselt kursuselt

Indiana Ülikooli üliõpilane Lake Ingle eemaldati kristluse teemaliselt loengukursuselt, kuna ta ei nõustunud õppejõu transsoolisuse ideoloogiat väljendavate väidetega. Fotomontaaž: Fox News

Indiana Ülikoolis visati kristluse teemaliselt kursuselt välja kristlasest tudeng, kes oponeeris loengus õppejõule, öeldes, et eksisteerib vaid kaks sugu.

Viimasel kursusel õppiv meessoost tudeng Lake Ingle sai Fox Newsi andmetel karistada pärast seda, kui ta oli kursuse “Kristluse alused: isiksus, patt ja päästmine” raames 28. veebruaril toimund loengus väljendanud eriarvamust professor Alison Downie seisukoha suhtes, et eksisteerib rohkem sugusid kui vaid mees ja naine.

Ingle selgitas professori poolt esitatud videos kuuludud väidetele oponeerides, et bioloogide ametliku nägemuse kohaselt on olemas vaid kaks sugu.

Feministist ja nn transsoolisuse õiguste pooldajast professor saatis Ingle’i seepeale klassiruumist välja, nõudis temalt kirjalikku vabandust ja lisas, et edaspidi ei ole tal loengutesse asja.

Veelgi enam, professor viis juhtumi ülikooli akadeemilise väärkäitumise komisjoni (Academic Intergrity Board) ette, paludes viimasel Ingle’i suhtes menetlus algatada.

“Seoses õppetöö segamise reeglite rikkumisega on Teil edaspidi keelatud sellest kursusest osa võtta,” teatas komisjoni juht Timothy Moerland 2. märtsil Ingle’ile saadetud kirjas.

Seejuures on Ingle’il vaja kõnealune kursus läbida, et septembri lõpus ülikool lõpetada.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!