Inimesed läinud laupäeval Budapestis Viktor Orbáni "peatamist" nõudmas. Foto: Scanpix

Blogis Gates of Vienna on postitatud tõlge ajakirjanik Zsolt Bayeri kommentaarist selle kohta, mis Ungaris pärast äsjaseid parlamendivalimisi lahti läks, kusjuures kohalike progressiivide "protestid sarnanevad sündmustele Ühendriikides pärast Donald Trumpi võitu, mil kriiskavad liberaalid ja Black Lives Matteri terroristid "revolutsiooni" genereerida katsusid.

Nende kahe olukorra sarnasust ei saa salata – otsekui seesama organisatsioon järgiks sedasama stsenaariumi kahes eri paigas…"

Oma artiklit alustades meenutab Bayer, kuidas endine sotsialistist peaminister Ferenc Gyurcsány hoiatas rahvast, et paremleer ei aktsepteeri kindlasti oma valimiskaotust ning tekitab tänavail märuli, kus voolab veri – sest parempoolsed on juba kord sellised, ja [Viktor] Orbán eriti.

Nüüd kus parempoolsed juba kolmandat korda kahe kolmandikulise superenamuse saavutasid, ei suuda kaotajad seda kuidagiviisi taluda, tõdeb Bayer viidates vasakpoolsete lubadusele uulitsaile tulla ja sisuliselt sinna jäädagi, kuni kukub "režiim" – kindlasti enne aastat 2022, nagu väitis valimispäeva õhtul 2 protsenti pälvinud partei liider.

Bayer toob ühtlasi esile, et Ungari valimistulemuste alusel oleksid valitsuserakonnad Fidesz ja KDNP saanud Briti parlamendis 86 protsenti kohtadest Prantsusmaal 72 protsenti, Itaalias 63 protsenti ja Saksamaal, Rumeenias ja Slovakkias 53 protsenti.

Ungaris oli vastav protsent 67.

Valitsuse oleksid nad saanud moodustada kõigis ülalnimetatud maades, aga Suurbritannias ja Prantsusmaal poleks opositsiooni vaat et olnudki. "Veelgi antidemokraatlikumad riigid," aasib ajakirjanik.

Brüssel pärast Ungari valimisi: diktatuurid tuleb välistada