Urmas Paet: kui EKRE teeb hoiakutes korrektiive, siis võiks ehk millestki mõelda

Urmas Paet välisministrina valitsuse pressikonverentsil 2013. aastal. Foto: Scanpix

Euroopa parlamendi saadik ja endine välisminister Urmas Paet (Reformierakond) lükkas sotsiaalmeedias tagasi praeguse välisministri Sven Mikseri (SDE) väite, justkui sooviks Reformierakond minna valitsusse EKREga. Paeti sõnul peaks EKRE tegema oma hoiakutes korrektiive, enne kui millestki võib mõtlema hakata.

“Mis puudutab mingit hüpoteetilist juttu Reformierakonna ja EKRE võimalikust koostööst, siis ei ole mingit mõtet ei muretseda ega hämada, sest ennekõike loeb sisu. Reformierakond on Eesti kõige Euroopa-meelsem erakond. Seega, kui EKRE jätaks Eesti Euroopa Liidust lahkumise jutu ja teeks ka paljudel muudel teemadel oma senistes hoiakutes korrektiive, siis võib millestki ehk ka mõtlema hakata,” kirjutas Urmas Paet Facebookis.

“Kui vaadata Soome näidet, siis algselt EKREga sarnane põlissoomlaste partei on sealses valitsuses mõne aasta tegutsenud. Kuigi tõsiasi on see, et tegeliku valitsusvastutusega kokku puutumise järel on see partei ligi poole oma toetusest kaotanud. Ja nii kipub olema kõigi parteidega, kes opositsioonist üritavad justkui lihtsaid lahendusi pakkuda, kuid valitsusse pääsedes saavad aru, et riigi toimimine ja arendamine ei olegi must-valge,” lisas Paet.

ANDKE OMA PANUS OBJEKTIIVI TEGEVUSE JÄTKAMISEKS!

Tehke oma annetus kohe täna, et Objektiiv saaks oma tööga edasi minna!