Vastupanule kutsuvad rahvast ka Greenpeace'i aktivistid. Nad on pannud vastava plagu lehvima kraana külge Valge Maja lähedal ehitusplatsil. Foto: Scanpix

Konservatiivne portaal Breitbart on juhtinud tähelepanu The New York Timesi IT-kolumnisti põhjalikule loole sellest, kuidas pikemat aega poliitiliselt unine Räniorg (Silicon Valley) pärast Donald Trumpi võitu äsjastel USA presidendivalimistel poliitilise vastupanu keskuseks on kujunenud.

Oma artiklis "Kas Facebook suudab parandada oma pahima puugi?" (Can Facebook Fix Its Own Worst Bug?) esitab Farhad Manjoo järgneva küsimuse: "Nüüd tunnistab Mark Zuckerberg selle sotsiaalse revolutsiooni ohtlikku poolt, mida ta vallandada aitas. Ons aga inimajaloo võimsaim kontaktitööriist suuteline kohanema maailmaga, mille ta lõi?"

Artiklis lahatakse meeleolusid Räniorus päevil enne Trumpi ametisseastumist, ning üldiselt olevat atmosfäär olnud "sünge."

"Kõik need 17 aastat, mil ma Räniorust kirjutanud olen, pole ma näinud midagi, mis oleks seda paika niiviisi raputanud [nagu Trumpi võit]," kirjutab Manjoo.

"Paari kuuga on Räniorust – poliitikast lahutatud ettevõtluslinnast – saanud Trumpi vastu võitlemise (ingl. k. anti-Trump resistance) ja hirmu keskus."

Ta täpsustab: "Nädal pärast valimisi saatis ühe idufirma asutaja mulle eraviisiliselt Twitteris sõnumi: "Tundub, et asi on hullem kui arvasin. Alguses ma mõtlesin, et 18 kuud. Nüüd võtsin poole väiksemaks. Milleni? Apokalüpsiseni. Maailmalõpuni."

Artikkel avaneb siit.

Ameerika kevad? Clinton kuulutas välja vastupanu