Wilders: islam pole religioon, vaid totalitaarne ideoloogia

Geert Wilders 2016. aasta suvel Budapestis Reutersile intervjuud andmas. Foto: Laszlo Balogh, Reuters/Scanpix

Hollandi Vabaduspartei liidri Geert Wildersi sõnutsi ei ole islam religioon, vaid totalitaarne ideoloogia ning seetõttu ei tohiks selle suhtes kehtida põhiseadusest tulenev usuvabaduse põhimõte.

“Esiteks on koraan rohkem antisemitismi täis, kui “Mein Kampf” – veel üks kohutav raamat –, kuid üheks totalitarismi märgiks on ka see, et sul ei lubata lahkuda,” ütles Wilders jaanuaris salvestatud ning sel nädalavahetusel avaldatud intervjuus. “See on totalitarismi tõestus.”

“Islam on ideoloogia, mis ei võimalda vabadust. Vaadake peaaegu kõiki maid maailmas, kus domineerib islam – te näete, et seal puudub täielikult kodanikuühiskond, õigusriik, vabadus ajakirjanikele, naistele, kristlastele, või isegi inimestele, kes tahavad islamist lahkuda, sellest taganeda,” jätkas Wilders.

“Kristlusest või judaismist on lubatud lahkuda ning saada ateistiks või mõne teise religiooni järgijaks. Fašismist ei ole lubatud väljuda, kommunismist ei ole lubatud väljuda. Ja tänaseni on Hollandis, Saksamaal, araabia maailmas islamist väljumise eest karistuseks surm,” ütles Wilders.

Tunnistades, et tema vaateid ei jaga hollandlaste enamus ning et ilmselt ei muutu tema erakonna võidu korral eelseisvatel valimistel ka riigi põhiseadus, selgitas Wilders, et ta on islami kui ideede kogumi, mitte aga moslemite kui inimeste vastu.

“Ma usun, et islam ja vabadus kokku ei käi. Ma ei räägi inimestest. Olen käinud palju kordi Iraanis, Iraagis, Süürias, Egiptuses ja Jordaanias ning leidnud väga sõbralikke, kenasid ja sageli väga huvitavaid inimesi. Seega ei ole mul probleemi moslemitega, nagu mõned inimesed usuvad,” ütles Wilders.

“Aga ma usun, et islami ideoloogia on väga ohtlik.”

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!