Tuletõrjujad tänavu suvel Malmös süüdatud autode taustal. Foto: Johan Nilsson, Reuters/Scanpix

Värske raporti valguses vaarub Rootsi kriisi veerel, kuna 80 protsenti politseinikest kaalub karjäärivahetust tulenevalt korrakaitsjate tööpõllul valitsevatest ohtudest.

Rootsit raputavad muuhulgas seksuaalkuriteod muusikafestivalidel, granaadirünnakud ja politsei vastu suunatud vägivald valdavalt immigrantidega asustatud aladel, kirjutab Breitbart.

Raporti järgi paneb Rootsis ameti maha kuni kolm politseinikku päevas, vahendab Norra ringhääling NRK.

"Meil on suuremat sorti kriis," ütles ajakirjanikele Rootsi politseiseersant Peter Larsson. "Paljud kolleegid on otsustanud lahkuda. [Varsti] ei ole me enam võimelised kuritegusid uurima, pole aega väljakutsete peale välja sõita. Halvenev töökeskkond tähendab seda, et paljud kolleegid otsivad nüüd mingit muud [tööd]."

Eriliselt toonitas Larsson vägivallatsemist väljasõitudel politseinike, parameedikute ja tuletõrjujate vastu, mis "on tunduvalt hullemaks läinud. Me räägime kividega loopimisest, vägivallast, tulekahjudest. See on viimaste aastatega palju hullemaks läinud."

Rootsi politsei on lugenud kokku 14 piirkonda, kus nad istuvad oma kindlustatud jaoskondades ning pistavad harva nina välja.