Elver Loho. Foto: Objektiiv

Me ei ela enam vabas ühiskonnas, sest vaba ühiskond ei ole ühilduv nende meetoditega, mida liberaalne eliit kasutab võimu haaramiseks ja võimu hoidmiseks, kirjutab kodanikuühiskonna aktivist Elver Loho.

Kaks natsi-SS ohvitseri istuvad keset sõda kaevikus. Üks vaatab binokliga üle ääre ja teatab, et kogu üksus on valmis kommunistide pealetungiks. Teine ohvitser on natuke ehmunud välimusega ja alustab kokutades: "Hans, ma olen siin mõelnud… tead… meie vormiriided… neil on pealuu peal… kas meie oleme siin sõjas pahade poolel?

Tegu on Briti koomikute Mitchelli ja Webbi legendaarse sketšiga, mida on YouTube'is vaadanud miljonid inimesed. Ehmunud näoga Mitchell SS-vormis ja subtiitriga "Are we the baddies?" on muutunud populaarseks internetimeemiks ja tähistab seda hetke, mil inimene mõistab, et on toetanud vale poolt.

Äsja alanud globaalne tsensuurilaine konservatiivide vastu on olnud paljude minu liberaalsete tuttavate jaoks samasugune "kas meie oleme siin sõjas pahade poolel" moment.

Ma ei hakka üle kordama kõike, mis on viimastel päevadel juhtunud. Kui lugejat huvitab pidevalt täienev nimekiri ebaõiglaselt tsenseeritud inimestest, siis ta leiab selle üles. Vältimaks eksiarusaama, et tsensuur võis siiski olla suuresti õiglane, toon siinkohal lühendatud vormis ära Twitteri ametlikud põhjendused miks nad eemaldasid Donald Trumpi konto oma platvormilt:

Trump ei taha minna Bideni ametissevandumise tseremooniale, järelikult Trump ei soovi rahumeelset võimuvahetust.

Öeldes, et ta ei lähe Bideni ametisse vandumise tseremooniale, kommunikeerib Trump oma toetajatele ridade vahel mõtet, et nad peaksid minema Bidenit tapma.

Kasutades väljendit "Ameerika patrioodid" oma toetajate kirjeldamiseks, avaldab ta toetust vägivaldsetele rünnakutele kapitooliumis.

Lubades kaitsta oma toetajate huvisid ka tulevikus, edastab Trump oma toetajatele ridade vahel, et ta plaanib siiski veel riigipööret.

Demokraatide valimispettuse peale ärritunud Trumpi toetajad peavad kusagil plaane uueks meeleavalduseks, seega Trump tuleb Twitterist välja visata.

Need põhjendused ei ole ratsionaalse, selgelt mõtleva inimese põhjendused. Rohkem meenutab Twitteri toodetud nimekiri postmodernistlikku kirjakunsti või skisofreeniku jauramist. Peaaegu iga põhjendus selles nimekirjas saab olla valiidne ainult juhul, kui me eeldame, et nimekirja koostaja oskas telepaatiliselt lugeda Donald Trumpi salajasi mõtteid, kuid teaduslikud uuringud ei ole kahjuks leidnud ühtegi vettpidavat tõendit, mis telepaatia olemasolu kinnitaks.

Kui Kapitooliumi rahutuste järel Trump postitas video, kus ta kutsus üles rahumeelselt laiali minema, võttis Facebook selle maha põhjendusega, et tegu oli hoopis üleskutsega vägivallale. Ma ise telepaatiat ei oska, seega pean kahjuks siinkohal usaldama, et Facebooki telepaadid on saanud parima koolituse ja teevad oma otsuseid parimate viirukilõhnade keskel.

Usk telepaatia kaudu paljastunud tõesse pole omane ainult Twitteri ja Facebooki tsensoritele, vaid samasugust ebateaduslikku lähenemist maailma analüüsimisele nägime viimased neli aastat kõikjal liberaalses meedias, kus väljamõeldud "anonüümsete allikate" kaudu kanaldati telepaatiliselt saadud sõnumeid otse Donald Trumpi peast, omistades riigijuhile mõtteid ja motiive, mida Trump polnud väljendanud.

Lisaks telepaatiale on liberaalide arsenalis veel mitmeid unikaalseid tehnikaid tõe välja selgitamiseks ja need kõik võiks kokku võtta lausega: "Kui liberaal ütleb midagi ja teine liberaal sellega nõustub, siis see on konsensus ja tõde ning kõik, kes sellele vastu vaidlevad, on halvad ja väheharitud inimesed, keda ei tohi avalikku ruumi lasta."

Tänapäevase liberalismi lahutamatu osa on postmodernistlik tõekäsitlus, mille tuumikuks on idee, et kuna objektiivset tõde pole olemas ja iga subjektiivne tõde on kellegi huvides, siis järelikult ainuke tõekriteerium on omakasu ja võim. Kui millegi uskumine annab sulle ja su liitlastele rohkem võimu, siis see ongi tõde.

Säärase paindliku tõetunnetusega inimesed moodustavad tänase liberaalse lääne eliidi. Nemad valitsevad meediat, sotsiaalmeediat ja peatselt kogu USA riigiaparaati. Kui sa levitad alternatiivseid ideid, mis võivad selle eliidi võimu oluliselt ohustada, kaotad sa varem või hiljem sõnaõiguse avalikus ruumis, milleks täna on meedia ja sotsiaalmeedia. Kui sa käitud täiuslikult seaduse ja hea tava piirides, aga oled ikkagi efektiivne vastane, siis leitakse põhjus sinust vabanemiseks uusimate telepaatiliste tehnikatega.

Me ei ela enam vabas ühiskonnas, sest vaba ühiskond ei ole ühilduv nende meetoditega, mida liberaalne eliit kasutab võimu haaramiseks ja võimu hoidmiseks.

Kui sinu tee võimuni on läbi valede ja tsensuuri, siis hakkavad inimesed rääkima sinu valedest ja sinu tsensuurist ja sa pead järjest rohkem valetama ja tsenseerima, et võimul püsida. Ja ühel hetkel pead sa hakkama teisitimõtlejaid represseerima, vangistama ja ka hukkama, sest muudmoodi sinu režiim püsti ei püsi.

Õnneks on maailmas liiga palju inimesi, kes hindavad reaalset tõde kõrgemalt kui eliidi võimujanu ja ükski eliit ei jaksa kõiki tõeotsijaid ära tappa, seega on mul kustumatu lootus, et ühel ilusal päeval oleme me taas vabad inimesed ja saame taas tänases avalikus ruumis endid vabalt väljendada ja üheskoos sõbralikult ühist tõde otsida.