Facebook tunnistas, et Varro Vooglaiule 30-päevase bloki määramine oli alusetu

Foto: PixieMe/Bigstockphoto.com

Sotsiaalmeediagigant Facebook teatas vastuseks Delfi Forte päringule, et Varro Vooglaiule lühikese aja jooksul juba teist korda 30-päevase blokeeringu määramine oli viga, mistõttu karistus tühistati. Täiendavalt keeldus Facebooki esindaja juhtumit kommenteerimast.

Facebooki esindaja sõnul ennistati Vooglaiu võimalus Facebooki kasutada, kuna blokeering määrati ettevõttepoolse vea tõttu, vahendab Delfi.

Vooglaiule endale ei ole blokeeringu tühistamise kohta Facebookilt mingisugust teadet laekunud – talle määratud blokeeringu enneaegsest lõpetamisest kuulis ta telefoni teel Delfi ajakirjaniku käest.

Tähelepanuväärselt ei ole Facebooki esindaja sõnul hetkel võimalik täpsustada, mis vea põhjustas, edasistest kommentaaridest aga keelduti.

Vooglaiu sõnul väärivad kõnealuse juhtumi puhul tähelepanu mitmed olulised aspektid.

“Juhin […] tähelepanu, et kui teine mulle määratud 30-päevane blokk oli alusetu, siis pidi seda kindlasti olema ka esimene. Esimese bloki istusin aga kenasti lõpuni, ilma et keegi oleks vaevunud vastama mu küsimusele, miks mulle alusetu blokk määrati,” kirjutas Vooglaid juhtumit kommenteerides ja avaldas ühtlasi lootust, et ajakirjanikel õnnestub välja selgitada ka see, kes on tema vastu Facebooki poolt alusetuks tunnistatud kaebusi esitanud.

Ühtlasi juhtis ta tähelepanu sellele, et Facebooki poolt sisse seatud kaebuste esitamise ja nende alusel karistuste jagamise kord on absurdne:

“Iseenesest on muidugi jabur ka kogu selline tegevusprintsiip, et kõigepealt määratakse suvaliste kaebuste peale karistus ja alles pärast hakatakse – kui hakatakse – vaatama, kas karistus oli ka põhjendatud. Mõelda vaid, kui nii toimiks kohtusüsteem: kaebad politseile nt ebameeldiva naabri peale, et ta on vägistaja, mispeale pannakse naaber pikema jututa trellide taha. Kui naaber siis ikka protesteerib ja palub otsust põhjendada, siis mõne aja pärast avastab ta kaasvangi osutuse peale, et tema kongi uks on lukust lahti “unustatud” ja sama on kõigi teiste vangla väljakäiguni viivate ustega, mistõttu ta saab ilma takistusteta vanglast minema jalutada ja oma igapäevase elu juurde naasta. Keegi midagi ei selgita, keegi millegi eest ei vabanda – keegi isegi midagi ei teata. Ilmaasjata kongis istunud inimesel pole aga õrna aimugi, kes tema peale üldse kaebas ja millal tema peale uus kaebus esitatakse… Valekabuse esitajale ei kaasne kogu asjaga seoses aga mitte mingit tagajärge ning ta on vaba jätkama valekaebuste esitamist, vastavalt oma paremale äranägemisele kas sellesama või mõne teise isiku suhtes.”

Esimese 30-päevase bloki sai Vooglaid väidetava vihakõne eest Facebookilt 8. augustil. Teine sama pikkusega blokk määrati talle samal põhjendusel 16. septembril ning see blokeering oleks pidanud lõppema alles oktoobri keskel. Mõlemad karistused määrati vanade postituste eest, millest üks oli tehtud ligi aasta, teine ligi pool aastat tagasi.

Kaebuste laviin, mille tõttu on terve rida Vooglaiu vanu postitusi Facebooki poolt kustutatud, sai alguse juulikuu keskel.

Facebook blokeeris taas 30 päevaks Varro Vooglaiu konto, vaid nädal pärast eelmise bloki lõppu

AITA OBJEKTIIVI MISSIOONIL JÄTKUDA!

Tee oma annetus kohe täna! Oluline on iga annetus, sõltumata summast!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA