Varro Vooglaid ja Markus Järvi võtavad Objektiivi "Fookusesse" ÜRO rändelepingu läbisurumise riigikogus, millele Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand pani Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna meeleavalduse takistamisega ja otsese provokatsiooniga alatu punkti.

Objektiivi saade "Fookuses" võtab lahata teema, millest kogu Eesti parasjagu kõneleb ehk Indrek Tarandi matsliku sekkumise Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ÜRO rändeleppe vastasele meeleavaldusele. Ent enne seda keskendume pikemalt põhiteemale, ehk rändeleppe läbisurumisele riigikogus.

Varro Vooglaidi arvates on rändeleppe läbisurumisel näha täpselt sama mustrit kui kooseluseaduse läbisurumisel. "Millal me oleme sellist asja varem näinud, et riigikogus surutakse läbi seaduseelnõu, millel puudub nii rahva kui ka riigikogu enamuse toetus," küsib ta retooriliselt.

Loomulikult oli see kooseluseadus.

Markus Järvi toob välja tõsiasja, et Eesti ühinemist ÜRO globaalse rändeleppega toetab Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitluse järgi vaid 26% 18-aastastest ja vanematest Eesti kodanikest. 55% uuringus osalenutest andis küsimusele "Kas Eesti peaks Teie arvates ühinema ÜRO globaalse ränderaamistikuga?" vastuseks "Pigem ei" või "Ei".

Järvi osutab, et kõige jõulisemad käärid tulevad välja Keskerakonna ja tema toetajate vahel. Hoolimata sellest, et Keskerakonna toetajatest pooldab rändeleppega liitumist vaid 27% ning vastu on 56%, hääletas erakonna riigikogu fraktsioon tervikuna rändeleppe poolt.

Saate teises pooles keskendutakse Indrek Tarandi provokatsioonile EKRE meeleavaldusel.

Kuulake ja vaadake saatest!