Briti peaminister Theresa May reedel Firenzes väidetavalt talle Brüsseli poolt dikteeritud teksti ette lugemas. Foto: Scanpix

The Telegraphiga kõnelenud kõrgete euroametnike kinnitusel käis Briti peaministri Theresa May läinud nädala lõpus Firenzes peetud Brexiti-kõne tekst kõigepealt Brüsseli luubi alt läbi.

Kõrgete ametnike ütlustest tuleb järeldada, et May järgis kõnet ette lugedes Euroopa Komisjoni “diktaati” ning tõotas seetõttu täita Suurbritannia nn rahalised kohustused Euroopa Liidu ees.

Väidetavalt vaatasid Euroopa Liidu ametnikud May kõne teksti üle veel enne seda, kui mustandile õnnestus pilk peale heita Briti kabineti ministritel.

Express.co.uk teatel mainis May Firenzes summat 20 miljardit eurot, kuid jättis otsad lahti ning juba näevad vaatlejad, kuidas sellele lisanduvad kohustused eurokraatidele pensioni maksta ning ilmselt tuleb number lõpuks ligikaudu kahekordne.

Samal ajal on ökonomistid kinnitanud, et rangelt legaalses mõttes ei võlgneks Ühendkuningriik lahkudes Brüsselile pennigi, kuna Euroopa Liidu seadused lakkavad saareriigis kehtimast.

Euroopa Nõukogu eesistuja Donald Tusk on aga jõudnud juba Londonis käia ja teatada, et “progress pole ikkagi veel piisav.”

Nii antakse peaministrile nüüd tooride ridadest märku, et aeg on liidust lihtsalt st ilma diilita minema jalutada ja lõpetada läbirääkimised ülbitsejatega.

“Euroopa Liit on maffia … No olgu peale – gängsterid!“