Alternatiivmeedia olulisusest ja kohtute omavolist

Markus Järvi ja Varro Vooglaid salvestamas "Objektiivi" raadiosaadet. Foto: SAPTK


Eelmise nädala Objektiivi raadiosaate esimeses pooles rääkisid Markus Järvi ja Varro Vooglaid Objektiivi videostuudio avamisest ja selle tähtsusest alternatiivmeedia kasvamise kontekstis. Saate teises pooles oli juttu kohtute omavolist, mille kaudu liigutakse hiilivalt “homoabielu” seadustamise poole.

Vooglaiu ja Järvi sõnul on videostuudio rajamine Objektiivi arengus väga oluline samm, sest see loob senisest tunduvalt paremad võimalused luua ja levitada operatiivselt kvaliteetset videomaterjali.

Videostuudio valmimine on ka hea näide tõelise kodanikuühiskonna toimimisest, sest stuudio sai rajatud üksnes eraisikutest annetajate rahalisel toel. Vooglaiu sõnul näitab see, et kodanike ühiste püüdluste tulemusel on võimalik seista põhimõtete eest, mida poliitiline ja ideoloogiline peavool ei toeta.

See on eriti oluline olukorras, kus peaaegu kogu meediamaastik on hõivatud vasakliberaalse ideoloogilise dominantsiga meediumitest, mis lähtuvad suuresti kas kasumitaotlusest, valitsuse propaganda teostamise taotlusest või partei huvide teenimise taotlusest.

Saate teises pooles kommenteeriti lähemalt mitmeid kohtuotsuseid, millest nähtub, et homoaktivistid on alustanud uut pealetungi Eesti ühiskonnale, sedapuhku kohtute kaudu. Samuti pöörati tähelepanu Rakvere linnas lahvatanud skandaalile, mille keskmes on homoaktivistide soov, et maksumaksjad rahastaksid homoteemalist filmifestivali.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA