Maarja Vaino rahvuskultuurist ja püsiväärtustest


Markus Järvi vestleb raadiosaates “Objektiiv” seekord kirjandusteadlase ja A. H. Tammsaare muuseumi juhataja Maarja Vainoga. Juttu tuleb muutumatutest püsiväärtustest, eestlaste eripäradest ja globaalsest tehnoloogilisest kultuurist.

Maarja Vaino on üks nendest keeleteadlastest ja mõtlejatest, kelle esituses kõlavad kaalukad teemad pehmelt, väljapeetult ja alati kristallselgelt jõudes otse asja tuumani. Seekord vestleme Tammsaare näitel Eesti vaimuruumi peamistest haigusnähtudest, milleks on eneseusu puudumine ja vaimne provintsistumine. Vaatleme rahvuskultuuri keskmes paiknevate sümbolite saatust tänapäeva ideoloogiate tõmbetuultes ning üritame jõuda välja eestlaseks olemise tuumani.

Raadiosaade “Objektiiv” on Pereraadio eetris reedeti kell 19, kordusena laupäeval kell 14. Saadet on võimalik järelkuulata portaali Objektiiv raadiorubriigis.

Saadet juhib Markus Järvi.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA