Mööduja 2013. aastal Rinkebys põletatud autode juures jalaga prahti togimas. Foto: Fredrik Sandberg, Reuters/Scanpix

Rootsi pealinna migrandirohkes Rinkeby linnaosas peksti reede õhtul patrullinud politseinikke käte ja jalgadega ning nende pihta loobiti klaaspudeleid.

Rutiinset patrulli tegevatele politseinikele tungis kallale 20 – 30 inimesest koosnev kamp, kes "jooksis ootamatult kohale lähedalasuvast … restoranist," ütles Stockholmi politsei pressiesindaja.

Kolm politseinikku saadeti vigastuste tõttu haiglasse, vahendab Breitbart.

Pressiesindaja tunnistas, et piirkond on olnud viimasel ajal rahutu, kuid rõhutas, et reedene rünnak oli ikkagi midagi enneolematut.

Expresseni andmetel on seoses kallaletungiga arreteeritud kolm inimest, kes kõik on sündinud 1990. aastatel.

Rootsi politseinikud on pead kaotamas ning mullu sügisel avaldatud ülevaate valguses kaalus neist 80 protsenti karjäärimuutust.

Hiljuti raputas maailma avalikkust staažika Rootsi politseiniku Peter Springare postitus olukorrast riigis, mis kannatab peamiselt sisserändajate poolt sooritatud raskete kuritegude all.

Aastal 2015 kirjutas Postimehe veegudel varem Rootsis, kuid praegu Eestis elav lugeja Marit Hermann: "Valetan, kui ütlen, et olen immigrantide suhtes ükskõikne. Tegelikult palun oma ateistlikul moel jumalat ja loodan südamest, et Eesti ei pea kunagi silmitsi seisma moslemiriikidest sisserännanute põhjustatud probleemidega, mis just praegu Euroopas eriti aktuaalsed on."