Illinoisi osariigi maapiirkonnas turismitalu pidav abielupaar kinnitab, et ei nõustu kunagi võõrustama oma kodus nn homoabielu või homopartnerluse registreerimise tseremooniat, hoolimata tõsiasjast, et kohus kohustas neid äsja maksma 80 000 dollarit kahjutasu homopaarile, kellele nad keeldusid 2011. aastal oma teenuseid osutamast.
2003. aastal avasid Jim ja Beth Walder Timber Creeki nimelise turismitalu, lootes elada rahulikku stressivaba elu. Paraku nende lootused ei täitunud, kuna järgnevatel aastatel langes nende kodu kolmel korral üleujutuste ohvriks ning tormituuled murdsid kinnistul ligi pooled puud.
Ent siiski oli hullem alles ees. Vahetult pärast seda, kui Illinoisi osariik andis nn homopartnerlustele õigusliku tunnustuse, pöördus Walderite poole üks homoseksuaalne paar, Todd ja Mark Wathen, uurides, kas Timber Creeki turismitalu saaks rentida, et viia seal läbi nende tsiviilpartnerluse registreerimise tseremoonia. "Ei," vastas Jim Walder konkreetselt. "Me võõrustame üksnes laulatusi." Selleks ajaks olid Wathenid saanud äraütleva vastuse ka ühest teisest turismitalust.
Hiljem hakkas aga homopaar kaeblema, et Walderid mitte üksi ei andnud äraütlevat vastust, vaid et Jim Walder riivas nende tundeid, kirjutades e-posti teel:
"Me ei kavatse kunagi võõrustada homopartnerluse registreerimise talitusi. Ja me ei hakka kunagi võõrustama ka homolaulatusi, isegi, kui neile peaks Illinoisi osariigis antama õiguslik tunnustus. Toetudes Piibli õpetusele usume, et homoseksuaalsed suhted on moraalselt väärad ja ebaloomulikud. Kui see on diskrimineerimine, siis ju me kahjuks diskrimineerime."
Seepeale ähvardas homopaar nõuda Walderite suhtes menetluse algatamist, toetudes osariigi seadustele, mis keelavad äriettevõtetel tegutseda diskrimineerivalt. Jim Walder vastas aga, et Piibel "on ülimuslik nii Illinoisi õiguse, USA föderaalse õiguse kui ka globaalse õiguse suhtes, kui niisugune peaks kunagi saama kehtestatud. Palun lugege lähemalt Johannese evangeeliumist (3:16)."
Kuigi Wathenid esitasid kohe kaebuse Illinoisi Inimõiguste Komisjonile, jõudis see otsuseni alles eelmise aasta detsembris. Wathenid, keda toetas menetluses ka Ameerika Kodanikuvabaduste Liit (American Civil Liberties Union), toetusid oma kaebuses osariigi inimõiguste normidele, samal ajal kui Walderid apelleerisid hiljuti vastuvõetud osariigi seadusele, mis peaks tagama usuvabaduse. Lisaks selgitasid nende advokaadid, et Walderite turismitalu ei ole avalik rajatis ning et nad ei keeldunud teenuse osutamisest otseselt, vaid üksnes kirjeldasid oma tegevuspõhimõtteid.
Kohtunik otsustas aga, et juhtum kätkeb "piisavalt tõendeid" tuvastamaks diskrimineerimist seksuaalse orientatsiooni alusel. Veebruari lõpus langetas kohtunik otsuse, mille kohaselt peavad Walderid maksma mõlemale kahju kannatanud homoseksuaalile 15 000 dollarit ning lisaks 50 000 dollarit nende advokaatidele. Ühes sellega anti välja korraldus lõpetada igasugune diskrimineerimine.
Wathenid, kes viisid partnerluse registreerimise tseremoonia lõpuks läbi oma koduaias, olid otsusega rahul ning samuti jäi sellega rahule Ameerika Kodanikuvabaduste Liit (ACLU), mille pressiesindaja Ed Yohnka ütles ajakirjanikele: "Oleme niisuguseid juhtumeid näinud ka teistes osariikides, kuid nüüd on meil olemas väga selge tõlgendus avaliku majutusteenuse osutamise õiguslikust regulatsioonist Illinoisis. Loodame, et ükski teine majutusteenuse osutaja ega muu äriühing Illinoisi osariigis ei lähe enam nii kergekäeliselt diskrimineerimise teed."
Kõigest hoolimata ei kavatse Walderid alla vanduda. Vastupidi, nad tegid avaliku teadaande, milles kinnitasid muu hulgas järgmist: "Me ei saa võõrustada samasooliste pulma, olgugi, et Illinoisi Inimõiguste Komisjon on määranud meile trahvid ja karistused. Meie põhimõtted ei muutu."
"Meie hinnangul ei ole ei Illinoisi osariigil ega ka USA Ülemkohtul autoriteeti abielu tähendust võltsida või seda ümber kujundada. Jumal on loonud abielu ning aegade algusest on see tähendanud liitu ühe mehe ja ühe naise vahel, mitte aga liitu kahe mehe või kahe naise vahel."
Ühtlasi juhtisid Walderid oma avalduses tähelepanu sellele, et osariigi seadused, mis peaks tagama maailmavaatelise kaitse niisuguste ettevõtete omanikele nagu nemad ise, on selgelt läbikukkunud. "On ilmne, et Illinois osariigi seadused ei taga enam inimestele usu- ja veendumustevabadust," võttis Jim Walder olukorra kokku.
Kodumajutuse pakkujad on homoaktivistide sihtmärgiks ka Kanadas ja Suurbritannias, kus homopaaride võõrustamisest keeldunud omanikud seisavad silmitsi kurnavate õiguslike vaidluste, trahvide ja avaliku mõnitamisega. Rünnaku all on ka teised pulmade korraldamisega tegelevad ettevõtted USA-s, sh fotograafid, pulmakleitide valmistajad ja pulmapaigad.
Allikas: LifeSiteNews.com. Taustainformatsiooni juhtumi kohta saab siit ja siit.