Üldtingimused

Portaalile OBJEKTIIV tehtud annetusi kasutatakse portaali edendamiseks.

Annetuse saate teha kas ühekordselt või vormistades selle igakuise püsiannetusena.

Loomulikult saate annetuse vormistada ka otse oma internetipangas või pangakontoris, ent mugavamaks annetamiseks saate kasutada siinset annetuskeskkonda.

Ühekordse annetuse tegemine käesolevas annetuskeskkonnas toimub Teie poolt valitud panga (Luminor, LHV Pank, COOP Pank, SEB, Swedbank) internetipanga kaudu. Teie poolt valitud panga eeltäidetud annetusandmetega maksekorraldus edastatakse internetipanka või krediitkaardimakse vormile, mis säästab Teie aega ja vähendab eksimisvõimalusi andmete sisestamisel.

Püsiannetuse tegemiseks krediitkaardiga valige igakuine püsiannetus krediitkaardiga.

Püsiannetuse tegemiseks internetipangas klõpsake palun oma internetipanga logol. Pärast sisselogimist saate kontrollida ja vajadusel täiendada või muuta eeltäidetud välju. Selleks saate kasutada pangalogode all esitatud informatsiooni.

Annetuse valuutaks on euro.

Sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks tehtud annetustelt saab tagasi nõuda tulumaksuosa.

Kui soovite saada Sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (edaspidi: sihtasutus) tehtud annetustelt tagasi tulumaksuosa, siis lisage märge portaali Objektiiv.ee annetuslehe väljale „soovin tulumaksutagastust" ning lisage oma eesnimi, perekonnanimi ja isikukood. Sihtasutus edastab tulumaksutagastust soovivate isikute annetusandmed EMTA-le hiljemalt 1. veebruariks.

Eraisikust annetajal on võimalus maksustamisperioodi tulust maha arvata sihtasutusele tehtud annetused (mahaarvamisi on lubatud kokku teha kuni 1200 eurot maksumaksja kohta, kuid mitte rohkem kui 50% ulatuses maksumaksja sama maksustamisperioodi Eestis maksustatavast tulust). Mahaarvamiste summasse lähevad arvesse nii eluasemelaenu intressid, koolituskulud kui ka kingitused ja annetused. /Tulumaksuseadus § 282 lõige 1/.

Ettevõtte poolt tehtud annetused sihtasutusele on samuti maksuvabad (juhul kui annetuse kogusumma ei ületa 10% maksumaksja eelmise kalendriaasta kasumist või 3% sama kalendriaasta isikustatud sotsiaalmaksu summast, so 3% summast, mis on palga ja sarnase maksena välja makstud). /Tulumaksuseaduse § 49 lõige 2/

Sihtasutusele oma tulumaksuosa tagasisaamise soovist teatanud isikute annetusandmed kajastuvad automaatselt annetaja eeltäidetud tuludeklaratsioonis.

Privaatsus ja turvalisus

I TURVALISUS

  1. Pangad on omalt poolt lubanud teha kõik, et annetamine internetipangas oleks annetajatele ja nende rahale turvaline.
  2. Annetuse tegemine pangalingi kaudu toimib nagu tavapärase makse sooritamine. Internetipanka sisenemiseks on vaja kasutajatunnust ning püsiparooli. Internetipanka saab siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID, PIN-kalkulaatori või paroolikaardiga. Kõige turvalisem on internetipanka sisselogimine kasutades selleks ID-kaarti või Mobiil-ID-d.
  3. Internetipanga leht avaneb alati eraldi aknas. Ühendus peab olema krüpteeritud: aadressi alguses on https:// ja lehel olev tabaluku ikoon peab olema kinni.
  4. Kui Teil on tekkinud kahtlusi internetipanga turvalisuses, siis võtke koheselt ühendust oma kodupangaga.

II PRIVAATSUS

  1. Kõik annetuskeskkonna vahendusel tehtud annetused käivad läbi internetipanga, seega on annetuskeskkonnas kogutavad andmed käsitletavad kliendiandmetena. Kliendiandmed on igasugune info, mis on pangale oma kliendi kohta teada, näiteks kliendi nimi, isikukood, kontaktandmed, pangatehingute andmed.
  2. Annetuskeskkonna kasutajate andmeid kaitstakse turvalisus- ja konfidentsiaalsusreeglitega ja neid ei avalda kolmandatele osapooltele.
  3. Annetajatele, kes on sisestanud oma e-posti aadressi ja liitunud uudiskirjaga, saadame aeg-ajalt e-kirju, teavitades neid portaaliga seotud olulistest sündmustest. Soovi korral saate meile igal ajal teada anda, et Te ei soovi e-kirju saada.
  4. Kasutajal on õigus nõuda oma isikuandmete töötlemise lõpetamist ja/või kogutud andmete kustutamist, kui vastav õigus tuleneb isikuandmete kaitse seadusest või muust õigusaktist.
  5. Parema kasutusmugavuse tagamiseks kasutab annetuskeskkond küpsiseid. Sessiooniküpsis on selleks, et kasutaja saaks keskkonda sisse logida ja erinevate tema poolt tehtud valikute meelespidamiseks. Lisaks sellele kasutab küpsiseid Google Analytics anonüümse veebikülastuse statistika kogumiseks