Vasakpoolsete vaadetega Ameerika filmilavastaja ja stsenarist Oliver Stone ütles telekanali CNN eetris, et luureekspertide andmetel oli Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) meilide häkkimine sisekuritegu.

Liberaalist teleajakirjanik Christiane Amanpour palus Stone'il kommenteerida, kas DNC leke võis olla venelaste töö eesmärgiga mõjutada USA presidendivalimiste tulemust, kaevates välja demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni väidetavalt kaotsiläinud meile, vahendab The Daily Caller.

"Ma arvan, et see on üks suur… väljamõeldis," vastas Stone ajakirjaniku ilmseks jahmatuseks. "Ma arvan, et selle eesmärk on varjata, mis tegelikult toimub. Luureeksperdid, kellega mina rääkinud olen, andsid mulle märku, et ilmselt oli see sisekuritegu (ingl. k. inside job)… Demokraatide poolt. Kellegi poolt, kes on komitees töötanud. Või kellegi [poolt], kes selle kohta [midagi] teab."

Ühtlasi soovitas Stone süveneda pigem lekkinud meilide sisusse. Täpselt sama on varasemalt soovitanud Vene president Vladimir Putin.

Sisekuriteole viidates võis Stone pidada silmas DNC töötajat Seth Richi, kes hiljuti Washingtonis mõrvati – ilmselt mitte röövimise eesmärgil, sest alles oli jäetud nii noore mehe rahakott rahaga kui mobiiltelefon.

Järgnes aga DNC dokumente lekitanud WikiLeaksi pretsedenditu samm pakkuda 20 000 dollarit informatsiooni eest Seth Richi surma asjaolude kohta.

Hollandi väljaandele Nieuwsuur antud intervjuus näib WikiLeaksi asutaja Julian Assange kinnitavat, et mõrvatud Rich oli nende allikas.

Clintonitega seostuvaid surmaga lõppevaid ja reeglina küll enesetappudeks kuulutatud õnnetusjuhtumeid on läbi aastate esinenud palju ning mõni neist – näiteks Vince Fosteri väidetav suitsiid – on pälvinud Ühendriikides laialdast tähelepanu ja uurimist.

Juhtumeid hakati täheldama Bill ja Hillary Clintoni poliitilise karjääri algusest alates Arkansase osariigis. Varsti vermiti juhtumitele viitamiseks uudissõna Arkancide (Arkansas pluss suicide, ingl. k. enesetapp).