Roheliste erakonda kuuluv Rootsi asepeaminister Åsa Romson teatas pisaratega võideldes, et Rootsi on sunnitud muutma oma väga avatud pagulaspoliitikat. Sotsiaaldemokraadist Rootsi peaministri Stefan Löfveni sõnul peavad nad pausi tegema ja laskma põgenikel teistelt riikidelt asüüli taotleda.
Eesti peaminister Taavi Rõivas on juba varem öelnud, et Rootsit tuleb aidata.
Üha uute saabujate tulva all ägav Rootsi ei kavatse ust migrantide ees siiski sulgeda, vaid rakendada asüülitaotlejate suhtes EL-i miinimumnõudeid. Näiteks ühe olulise muudatusena kavatsetakse asüülitaotlejatele anda vaid ajutine elamisluba – seni said nad kohe alalise elamisloa. Ühe meetmena tõhustatakse piirikontrolli.
Immigratsioonivastase erakonna Rootsi Demokraadid kõneisik Kent Ekeroth leidis, et seda kõike on liiga vähe ja see tuleb liiga hilja. Seevastu Vasakpartei juht Jonas Sjöstedt tviitis: "Rootsi oli valguseks pimeduses neile paljudele, kes olid sunnitud põgenema. See valgus kustub nüüd. Põgenejad saavad ränga hoobi."
Taani Rahvapartei esindaja aga väljendas muret, et Rootsi pagulaspoliitika karmistudes võib löögi alla sattuda Taani. Ka Norras muretsetakse, et Rootsi otsus võib neile tagasilöögina mõjuda.
Suhtumine pikki kuid väldanud kontrollimatusse massiimmigratsiooni hakkab Euroopas tasapisi ka poliitilise võimu tasandil muutuma. Näiteks Prantsusmaa peaminister Manuel Valls kutsus teisipäeval Euroopa Liitu piirama blokki lubatavate migrantide arvu ja saavutama kontrolli EL-i välispiiride üle. "Kui me seda ei tee, ütlevad inimesed: "Aitab Euroopast!"," muretses Prantsuse peaminister.