Alates tulevast aastast hakatakse Šotimaal põhikoolide õpilastele alates 5. eluaastast õppekava alusel selgitama, et "sinu sugupool on sinu enda otsustada."
Haridusalaste juhiste kavandi on koostanud vasakliberaalse Šotimaa Rahvapartei (SNP) juhitud valitsus, riiklik haridusagentuur Education Scotland ning Briti riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) piirkondlik haru.
"Sooteadlikkuse" aluseid tuleb lastele hakata õpetama koolitee algusest alates kui "põhiainet" koos kirjaoskuse ja arvutamisega, selgub kavandist.
Õpetajatel tuleb hakata lastele selgitama, kuivõrd oluline on suhtuda kriitiliselt nn soostereotüüpidesse ning need küsimärgi alla asetada, kirjutab Breitbart.
Juba viieaastastele tehakse õppekava raames selgeks, et "sinu sugupool on sinu enda otsustada."
Õpilastele hakatakse rõhutama, et "inimesed võivad arvata, et nad teavad sinu sugu riiete pärast, mida sa kannad, või asjade pärast, mida sa teed."
Aga "sa oled unikaalne isik, sa tead kes sa oled."
NHS ütles oma pressiesindaja vahendusel, et kõnealune juhend "hakkab katma küsimusi, mille kohta noored inimesed on ise meile öelnud, et need on nende jaoks olulised, nagu nõusolek [seksuaalseks vahekorraks], tervislikud suhted, emotsioonid ja tunded, aga samuti LGBTI-küsimused."
Samal ajal kui SNP hoopleb Šotimaa kui "maailmale teed näitava" riigiga LGBT-meelse sotsiaalpoliitika vallas – näiteks juhtis esimene minister Nicola Sturgeon juulikuus riigi suurimat "homouhkuse" paraadi –, on isegi Šotimaa Konservatiivne ja Unionistlik Partei mures, et lapsed võivad sattuda segadusse.
Nagu hoiatas erakonna kõneisik haridusküsimustes, "võivad paljud vanemad leida, et nende laste jaoks on liiga vara sellistest asjadest rääkida."
Juunikuus selgus, et Šoti valitsus võib sattuda juriidilistesse raskustesse ühe teise haridusalase juhise tõttu, milles soovitatakse õpetajatel mitte teavitada vanemaid, kui nende lapsed ilma nende loata sugupoolt vahetada tahavad.
Nagu hoiatas valitsust organisatsioon Christian Institute, on nad "sügavalt mures" õpetajatele antud juhiste pärast kanda kohalikele võimudele ette vanemate nimed, kel "on raskusi" nn soolise identiteedi aktsepteerimisega, mille lapsed endale parasjagu pähe on võtnud.
Šoti valitsuse plaan määrata igale lapsele riiklik järelevaataja sai tagasilöögi