Rootsi parlamendivalimistel korjasid oma seni parima häältesaagi "populistlikud" Rootsi Demokraadid, kes tunnevad end antud olukorras tegelike võitjatena.
Protsentide järgi võitsid valimised siiski valitsevad sotsiaaldemokraadid – leppides samas Breitbarti andmetel oma nigelaima tulemusega alates aastast 1908.
Teisele kohale sotside ja kolmandaks platseerunud Rootsi Demokraatide vahele asetusid paremtsentristlikud mõõdukad, kes aga sarnaselt sotsidega eelmiste valimistega kõrvutades populaarsust kaotasid.
Nagu väitis poolehoidjatele Rootsi Demokraatide liider Jimmie Åkesson, on nemad "tõelised võitjad" ning omavad "tohutut mõju sündmuste üle Rootsis järgmisel nädalal, järgmistel kuudel ning eelseisvatel aastatel."
Åkesson pidas silmas nii vasak- kui paremkoalitsiooni võimetust moodustada enamusvalitsust, kaalumata võimalust nendega koostööd teha.
Rootsi Demokraatide läbimurret tervitas Itaalia asepeaminister ja siseminister Matteo Salvini, kes ütles: "Rootsi, multikultuursuse kodumaa ja vasakleeri eeskuju, on lõpuks ometi muutuda otsustanud – pärast aastatepikkust pidurdamatut immigratsiooni."
"Isegi seal… ütlevad nad "ei" sellele bürokraatide ja spekulantide Euroopale, "ei" immigrantidele, "ei" islami ekstremismile," rõõmustas Salvini.
Rootsi Demokraate on valimiste tõelisteks võitjateks nimetanud ka Soome peaminister Juha Sipilä, kes lubas Postimehe andmetel naabermaaga igal juhul edaspidigi tihedat koostööd teha.
Juhtivad Rootsi ajalehed valmistuvad ühiseks võitluseks õigete valimistulemuste eest